“Čachtická” paní v Americe: Její obraz straší lidi dodnes

Uherská hraběnka Alžběta Bátoryová, přezdívaná čachtická paní, je považována za nejznámější masovou vražedkyni v maďarských a slovenská dějinách. Svou Čachtickou paní však nemělo jen Slovensko, “pochlubit” se jí mohou i Spojené státy americké.

Americkou “Čachtická” paní byla velmi vážená a vysoce postavená madam Delphine LaLaurie, která žila v 19. století v New Orleans. Co se odehrávalo na její panství? A může strašit lidi ještě i po své smrti?

Sériová vražedkyně z New Orleans

Madam Delphine LaLaurie se pohybovala v nejvyšších kruzích New Orleansu, a nikoho by nenapadlo, že tak vážená paní skrývala před světem dlouhá léta své děsivé tajemství.

Možná by se o něm nikdo nedozvěděl, nebýt požáru jejího panství v New Orleans v roce 1834, kdy hasiči během požáru objevili v podkroví jejího sídla umučená těla k smrti, ale i uvězněné otroků, kteří byli dlouhodobě a krutě týráni. Z madam LaLaurie se tak rázem vyklubala sériová vražedkyně, která dlouhá léta mučila a vraždila své vlastní otroky.

Za své činy však nikdy nebyla potrestána, protože ihned po odhalení kruté pravdy, o které se dozvěděli i obyvatelé New Orleans, utekla do Paříže, kde později i v klidu zemřela. Po její smrti se však začalo mezi obyvateli New Orleans říkat, že duch LaLaurie se začal zjevovat na jejím panství vždy nad dítětem nových majitelů, kteří si sídlo koupili.

Různé paranormální jevy spjaté s duchem LaLaurie se odehrávaly v jejím sídle několik let. Pak vše na nějaký čas ustálo. Její duch se však do domu vrátil prostřednictvím obrazu, na kterém byl namalován její portrét.

Obraz, kterého se všichni báli

Celý příběh o strašidelném obraze se začal v roce 1997, kdy za americkým malířem Ricardem Pustaniom přišel jeden z tehdejších nájemníků LaLaurinina sídla. Nový nájemník totiž chtěl, aby namaloval portrét madam LaLaurie, který by dal do jejího domu jako symbol spojení s minulostí.

Pustanio obraz namaloval podle starých podobizen LaLaurie, ale také využil její ztvárnění v muzeu voskových figurín. Když se nakonec hotový portrét dostal do sídla madam LaLaurie, začaly se dít velmi podivné až děsivé věci. Obraz se nejenže neustále sám nakláněl do strany, ale na plátně se měl podle svědků měnit i výraz tváře LaLaurie.

Kromě toho se v domě začaly šířit i různé neidentifikovatelné výkřiky, ale i děsivý nářek, který jako by vycházel z obrazu. Portrét LaLaurie nájemníky až tak velmi děsil, že musel být nakonec vrácen Ricardovi Pustaniovi, který ho nakreslil. Ten však odmítá, že by obraz způsoboval nějaké paranormální jevy, protože když měl obraz zavěšený v ateliéru s žádnými nevysvětlitelnými úkazy se on osobně nikdy nesetkal.

Odborníci na paranormální jevy si proto myslí, že nevysvětlitelné úkazy se kolem obrazu dějí pouze tehdy, když je obraz zavěšen na stěně sídla, ve kterém žila samotná Delphine LaLaurie, kde napáchala tolik zla. Mohl tak portrét LaLaurie nějakým způsobem “přivolat” jejího ducha, který straší nájemníky jejího bývalého sídla?

Sdílet: