Brána Bohů: interdimenzionální portál uvnitř majestátné hory

5/5 - (2 votes)

Existuje hodně míst, ke kterým se pojí legendy a nevysvětlitelné příběhy. To je případ i kolumbijské hory Peña de Juaica, která je lépe známá pod názvem „Brána Bohů“ nebo Brána do nekonečna. Už na první pohled jde o velmi impozantní horu. Její výška přesahuje 3 000 metrů, ovšem největší velikost a význam ji dávají příběhy, které horu obklopují.

Místní obyvatelé jsou často svědky podivných světel nebo neidentifikovatelných předmětů v okolí hory. Odborníci na ně nemají odpověď, a proto se Peña de Juaica stala vyhledávaným cílem ufologů, teoretiků a nezávislých vědců.

Ti, kteří se k hoře dostali blíže, a setrvali zde delší dobu prohlašují, že hora je obklopena zvláštní energií, která se jinde nenachází. Podle starodávných legend byla hora uctívána. V jejím okolí se také prováděli obřadní rituály a obětování na počest bohů. Mezi hlavní božstva spojená s horou patřily bohyně Huitaca a Bochica. Lidé je žádali o hojnost v zemědělství a o plodnost žen.

Hora Peña de Juaica byla také velmi strategickým místem. V historii sloužila domorodým kmenům jako rozhledna, ze které pozorovali příchod cizinců. Během kolonizace sehrálo pro domorodé kmeny důležitou roli. Nejen, že viděli, jak se blíží Španělé, někteří ale rovnou z hory skočili, aby se vyhnuli zotročení.

Hora se podrobila mnohým studiím

Systémový inženýr William Chaves Ariza, který je také proslulým kolumbijským ufologem, studuje horu více něž 30 let. V současné době je ředitelem společnosti Contact UFO v Kolumbii, který je zodpovědná za studie a šíření informací souvisejících s horou Peña de Juaica. Dokonce sepsal celou knihu, která se podivnými událostmi kolem hory zabývá.

Mimozemský kontakt

William Chaves Ariza

Mezi Arizovy zkušenosti patří také údajné blízké setkání s bytostmi z jiných světů. K incidentu mělo dojít 24. září 1994 a přihlíželo mu 15 svědků. Ariza vypráví o tom, jak se na obloze objevila podivná oranžová světla a jedno z nich přistálo na stromě. Údajně měly být na místě i jakési humanoidní bytosti.

Když světla a bytosti zmizeli, šel blíže prozkoumat strom, na kterém přistáli. Nic sice nenašel, ale říká se, že jej navštívili nemocní lidé, kteří se stromu dotkli a následně byli uzdraveni. Z toho důvodu začali místní nazývat strom „Stromem života“. Dodnes místní věří, že je hora nabitá mystickou energií, která zve každého jedince k přiblížení a poznání.

Sdílet: