Bobby Dubnar: Chlapec, který zmizel a pak se objevil jako úplně jiné dítě

Ztratí se malý chlapec a v tom je celá země na nohou a po dítěti je vyhlášeno pátráni. Nakonec se ale chlapec k rodině vrátí a o 90 let později se Dunbarova rodina dozví, že to vůbec nebyl jejich syn.

23 srpna 1912 se rodina Dunbarova vydala na výlet k jezeru Swayte v Louisianě. Bobymu byly teprve čtyři roky. Jeho rodina si zrovna hrála na pobřeží jezera, když beze stop zmizel. Lessie a Percy Dunbarovi začali syna okamžitě hledat. Byli však nuceni zavolat úřady, protože jejich snaha samotná byla marná.

Místní a později i státní policie zahájili celostátní pátráni po ztraceném chlapci. V místě, kde si rodina udělala piknik, policisté pochytali a rozřezali několik aligátorů, házeli dynamit do jezera v domnění, že by se chlapcovo tělo mohlo vyplavit. Jenže veškeré pokusy byly marné.

Osm měsíců po Bobbyho zmizení se k jeho rodině dostaly dobré zprávy. Chlapec odpovídající popisu byl nalezen v Mississippi. Byl viděn, jak cestuje s mužem jménem William Cantwell Walters. Když je policie chytla, muž tvrdil, že chlapec je jeho synovcem a jmenuje se Charles Bruce Anderson. Údajně jej měl v péči, protože jeho matka si hledala práci, aby rodinu uživila. Místní obyvatelé, kteří muže dobře znali, tuto historku potvrdili. I přesto policie odvedla muže zatkla a odvedla ho do vazby.

Prvotní setkání chlapce s Dunvarovou rodinou je dodnes sporné. Některé noviny uváděly, že bylo setkání radostné a chlapec okamžitě volal „mami“ jen co spatřil Lissie. Ostatní noviny psaly o pochybách Dunbarových, kteří si nebyli úplně jistí, zda jde o jejich chlapce.

Vlevo můžete vidět Bobyho, napravo je Bruce

Následujícího dne, poté co chlapec strávil společnou noc s rodinou, Lessie prohlásila, že jde skutečně o jejího syna. Poznala to během večerního koupání, kdy na jeho těle viděla identifikující pigmentové skvrny a jizvičky. Policie proto svolila k tomu, aby si Dunbarovi své dítě odvezli.

Hned několik dní poté, co se rodina vrátila domu, nastal zvrat. Objevila se totiž Julie Andersonová, matka Bruce a potvrdila historku zatčeného muže. Uvedla, že svého syna svěřila Waltersovi do péče, aby si mohla najít dobře placenou práci, když ale žádnou práci nenašla, rozhodla se jet domů. Policie tedy byla nucena zavolat rodině Dunbarů aby chlapce přivezli zpět k identifikaci. Spolu s ostatními chlapci se měl postavit do řady a Julie jej měla identifikovat.

Jenže nějak nemohla. Ukázala na hocha a zeptala se, zda jde o chlapce, který byl nalezen. Když nedostala odpověď, připustila, že si sama není jistá. Žena se ale na druhý den vrátila a prohlašovala, že ve skutečnosti je přesvědčená, že chlapec identifikovaný jako Bobby Dunbar je ve skutečnosti její syn Bruce. A tak začala soudní pranice, na kterou bohužel rodina Andersonů neměla dostatek financí. Boj o dítě vzdali, odjeli domů do Severní Karolíny a dítě přenechali Dunbarům.

V tom okamžiku už Lessie a Percy nepochybovali o tom, že si domů vezou Bobbyho. Když se vrátili domů chlapec se aklimatizoval velmi dobře, hrál si se svými bratry, a navíc to vypadalo, že si i vzpomíná na to, kde, co doma je. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že je opravdu doma.

Vše se zdálo být dokonalé. Bobby mohl žít znovu se svou rodinou. Vyrostl z něj šikovný muž, který se oženil a měl čtyři děti. Rodina mu často vyprávěla o incidentu, který se stal, když byl malý. Ale Bobby nepochyboval o tom, že je opravdu jejich nalezený syn.

Pak v roce 2004, Bob Dunbar Junior souhlasil s testy DNA. Jeho dcera, pravnučka ztraceného Bobbyho, vyšetřovala historii své rodiny a chtěla jednou pro vždy dokázat, že její dědeček je opravdu ztraceným chlapcem. Proto DNA Bobbyho Juniora byly porovnány s DNA jeho bratrancem. Jednoho z mladších synu otcova bratra.

A výsledky? Bob Dunbar Junior nebyl příbuzným rodiny Dunbarů. Jeho dědeček byl ve skutečnosti Bruce Anderson. Pokud jde o skutečného Bobbyho Dunbara, jeho osud je stále neznámý. S největší pravděpodobností spadl do vody a byl sněden aligátory. Ale to jsou pouhé spekulace, případ zůstává nevyřešený dodnes.