Babes in the Wood, příběh jednoho z nejhorších případů vražd

Babes in the Wood je označení pro otřesný případ vraždy dvou devítiletých holčiček z roku 1986. Vyšetřování případu trvalo neuvěřitelných 30 let a zapsalo se do historie jako nejdelší na území Sussexu.

Nicol Fellows a Karen Hadaway byly nejlepší kamarádky, které žily nedaleko sebe na statku Moulsecoomb. Obě navštěvovaly odlišné školy, veškerý volná čas však trávily společně. V říjnu roku 1986 si šly holčičky hrát ven jako obvykle. Ještě kolem 17. hodiny viděla matka Nicol obě dívky, jak si hrají. To ještě nevěděla, že to bylo naposled, co viděla svou dceru živou.

Obě dívenky se ale od svých domovů vzdálily až k ulici s obchody, kde je potkala jejich mnohem starší kamarádka. Ta je upozornila na to, že by jejich rodiče nebyli rádi, kdyby věděli, že jsou tak daleko. To ale Nicol nezabránilo v tom přemluvit Karen, aby šli do parku Wild park, kde nesměly.

Když se dívky nevracely domů, jejich rodiče zpanikařili. Karenina matka byla první, která kontaktovala policii. Byla vytvořena pátrací skupina dobrovolníků složena z přibližně 200 policistů a sousedů. Na pomoc byl přivolán i vrtulník. K pátrání se připojil i jistý Russell Bishop, který tvrdil, že má cvičeného teriéra.

Dívenky byly nalezeny za 24 hodin dvěma muži, kteří v lese našli podivný pahorek. Nejprve si mysleli, že někdo ulovil divou zvěř, kterou přikryl dekou a později se k ní chtěl vrátit. Když ale deku odkryli, byli zděšeni. V klubíčku, schoulené k sobě, ležely pod dekou mrtvé dívenky. Pitva odhalila, že byly uškrceny a sexuálně zneužity.

Hlavním podezřelým, kterého se po 30 letech podařilo i usvědčit byl Russell Bishop, muž s teriérem. Nejen, že se vydal k místu činu téměř okamžitě ale v minulosti již udělal několik prohřešků. Usvědčit ho však nebylo vůbec snadné. Prvně byl souzen v roce 1978, kde ho po dvou hodinách propustili bez obvinění. Obžaloba učinila řadu omylů. Tým patologů a forenzních vyšetřovatelů nezaznamenal teploty těl, a proto nemohli přesně určit čas smrti. Neporovnali ani otisky prstů a Bishopovu mikinu nezařadili do důkazních materiálů.

Během výslechu Bishop vše popřel a neschopnost vyšetřovatelů mu náramně hrála do karet. Usvědčen byl až roku 1990 za podobný případ, útok na holčičku z Brghtonu. V roce 2005 se případu dvou holčiček ujal nový tým vyšetřovatelů a začal nový soudní proces. Dne 10. května 2016 byl Bishop usvědčen a odsouzen k doživotními vězení.

Sdílet:
Loading...