Auto s neznámými pasažéry, které se vypařilo před očima tří svědků

19. listopadu 1963 byli tři Japonci svědky neobvyklého jevu, kdy jim z očí během cesty zmizelo auto, které jelo před jejich vozem. Stalo se to v osm ráno, když muž jménem Kinošita, manažer japonské banky v Tokiu, spolu s dalšími dvěma spolucestujícími řídil své auto po obchvatu Fudžiširo blízko hlavního města Tokio. Jak se to však mohlo stát? Jak je možné, že se auto, jezdící přímo před nimi, prostě bez stopy vypařilo?

Tříčlenná skupinka mužů, kterou kromě pana Kinošita doplňoval i pan Saito (jeho kolega z banky) a jeden z klientů, cestovala severní cestou od Tokia, s cílem dostat se na golfová hřiště. Po nějakém čase se před jejich auto dostalo vozidlo značky Toyopet Crown, které muži snadno identifikovali, neboť byla v těchto časech (60. letech) velmi populárním. Auto před nimi jelo ve vzdálenosti několika desítek metrů.

Trojice si v autě všimla i staršího muže, který seděl na levém zadním sedadle a údajně četl noviny. Poznávací značku auta si však svědci nepamatovali, protože na to v nevědomí, co se brzy stane, neměli žádný důvod. Jediné, co si zapamatovali, bylo, že vozidlo mělo tokijskou značku. Po bizarním jevu, který nastal, muže zalil studený pot.

Podle slov tří svědků auto s neznámými pasažéry najednou zahalila nějaká podivná mlhavá hmota, která jako kdyby vycházela přímo zpod jejich podvozku. Když se mlha po několika sekundách rozplynula, skupinka mužů nevěřila vlastním očím. Auto prostě zmizelo a nezůstalo po něm ani stopy. V japonských médiích se tato událost objevila až později, a to v březnu roku 1964. Celý případ se snažili zpochybnit tím, že šlo jen o halucinace, což samozřejmě svědci popřeli.

Poznávací značka auta však nebyla známa, takže se identitu řidiče a ani zmíněného muže s novinami nepodařilo odhalit. Celá událost zůstala nevyřešena. Pokud tři muži nelhali a auto opravdu zmizelo, co se tedy mohlo stát? Šlo jen o určitou formu přízraku? Nebo bylo vozidlo i s posádkou unesené mimozemšťany za pomoci nějaké neznámé technologie? Nikdo neví.

Sdílet:
Loading...