Anglický bar Bassa Villa patří duchům

Rate this post

V anglickém hrabství Shropshire mají bar, který se stal domovem duchů. Nevěříte? Majitel baru si myslel, že budou mnozí skeptičtí, a proto má i důkaz v podobě záznamů z bezpečnostních kamer (video pod článkem), které jsou umístěny uvnitř baru. Jakmile tyto záznamy v roce 2015 zveřejnil, okamžitě se stal anglický bar senzací, který prostě každý musí navštívit.

Na duchy nevěřil

Bar, který se v roce 2015 dostal do pozornosti anglických médií, se jmenuje Bassa Villa, a nachází se ve městě Bridgnorth. Majitel baru Nick Bevon byl původně skeptický, a snažil se na všechny podivné úkazy, které v baru sám zažil, najít nějaké racionální vysvětlení.

Jak sám řekl: „Často se mi stávalo, že mě při práci cosi chytilo za zápěstí nebo za ruku. Dokonce jsem vídal drobné postavy, jak se pohybují po baru. Vždy jsem si, ale řekl, že se mi něco zdálo.“ Po nepříjemné příhodě z 19. srpna 2015, však změnil názor a médiím řekl:“ Nevěřím na duchy, ale pro toto nevidím jiné vysvětlení. „

Když v ten den v dopoledních hodinách přišel do baru, našel podlahu pokrytou rozbitými sklenicemi z baru. V policích nezůstal jediná sklenka. Nejprve si myslel, že se stal terčem zlodějů, ale po přezkoumání bezpečnostních kamer zjistil, že se hluboce mýlil.

„Když jsme spolu s manažerem procházeli záznamy, byli jsme v šoku. Sklenice začaly samy od sebe vylétávat z regálů. Nikde nikdo nebyl a nejednalo se ani o žádný přirozený úkaz. „

Za všechno mohla nějaká neznámá síla, která sklenice v čase 1:43 ráno shazovala z barového pultu. Létající sklenice si Nick Bevon ověřil i z dalších kamer z různých úhlů, aby našel nějaké racionální vysvětlení, ale i na dalších záznamech bylo přesně to samé. Nebylo pochyb, že v baru v noci řádili duchové. O celém incidentu pak informoval britský deník Daily Mail, který neuvěřitelnou reportáž posunul mezi lidi.

Co se v baru minulosti odehrálo?

Nick Bevon samozřejmě hledal i vysvětlení, proč by v baru mělo strašit. Když převzal bar v dubnu roku 2015, dozvěděl se z vyprávění jiných, že se tam v minulosti odehrávalo mnoho paranormálních jevů, čemuž však velmi nevěřil. Podle legendy se dům, ve kterém je dnes bar jmenoval Formely Magpie House, v roce 1600 si v domě na schovávanou hráli dvě děti, Charlotte a William.

Velkým nedopatřením byly ve sklepě tohoto domu zamčené v době, kdy městu hrozily záplavy ze zdejší řeky Severn. Řeka se díky prudkým dešťům vylila z břehů a zaplavila i sklep. Obě děti, které neměly šanci ze sklepa uprchnout, se utopily.

Se ztrátou obou dětí se rodiče nikdy nesmířili, a jejich matka, které se říká ještě dnes The Black Lady se kvůli obrovskému žalu i po své smrti stále do domu vracela. Někteří svědci ji už slyšeli ve sklepě tohoto baru plakat, a mnozí lidé si myslí, že v baru Bassa Villa řádí buď její duch, nebo duchové obou malých dětí, které se zde utopily před čtyřmi staletími.

Ať už to je jakkoliv, právě záznam z bezpečnostních kamer potvrdil, že v baru se nějaké paranormální jevy skutečně odehrávají. Posuďte sami:

Sdílet: