Americké námořnictvo si nechalo patentovat antigravitační letoun připomínající UFO

Americké námořnictvo si již před nějakou dobou nechalo patentovat doslova nadčasový letoun, který připomíná létající talíř UFO. Podle dostupných informací jde o antigravitační letoun s redukcí hmotnosti a nekonvekčním pohonem. Nadčasový stroj může být použit ve vodě, vzduchu nebo dokonce ve vesmíru. Otázkou ale zůstává, odkud se takový nápad zrodil?

Zní to jako popis stroje z luxusního sci-fi filmu. Přitom jde o popis patentu, které předložilo americké námořnictvo. Jde o velice složitý patent, který například popisuje, jakými technikami lze snižovat hmotnost letadla. Jednou z nich je generování gravitačních vln, které byly poprvé detekovány v roce 2016 následkem střetu dvou černých děr.

Přímo v popisu patentu se uvádí: „Je možné redukovat setrvačnou a tím i gravitační hmotnost objektu v pohybu, a to náhlým narušením nelineárního pozadí místního časoprostoru.“ Dále je v dokumentech popsána podoba hybridního letounu. Tělo nadčasového stroje je tvořeno dvojitou stěnou, jejichž meziprostor je vyplněn plynem. Za pomocí silných elektromagnetických vln se pak tyto stěny rozvibrují, načež se kolem letounu vytvoří vakuum, které umožní dosáhnout extrémně vysoké rychlosti.

Tyto nákresy jsou součástí patentu, který předložilo Americké námořnictvo

Byl už letoun postaven nebo snad testován?

Jak již bylo zmíněno na začátku, jde o hybridní letoun, který může být použit v kosmu, ve vzduchu i ve vodě. V popisu patentu se uvádí, že díky veškerým technologiím, kterým letoun disponuje, bude možné dosáhnou extrémních hloubek pod vodou. Veškeré dokumenty týkající se patentu byly americkým námořnictvem podány v roce 2016, k udělení patentu však došlo až o dva roky později, tedy v roce 2018. Jak ale uvádí server Metro, schválení patentu neznamená, že tento letoun už byl postaven anebo snad testován.

V každém případě to ale dokazuje zájem americké armády o vývoj „exotických“ technologií. Tento patent jen vysvětluje zájem amerických vědců o červí díry, antigravitaci, maskování neviditelností a laserové zbraně. Což je jen zlomek jejich zájmu, který byl součástí programu AATIP k jehož odhalení došlo v roce 2017.

Program AATIP, který vede americký Pentagon. Zkratka AATIP znamená Advanced Aerospace Threat Identification Program, což by se dalo přeložit jako Pokročilý Program Identifikace Vzdušné Hrozby. Jedná se o program, jehož cílem je studium důvěryhodnosti současných fenoménů UFO s úmyslem získat informace o vlastnostech těchto objektů a vědecky je posoudit.

Ve stejnou dobu, kdy byl odhalen tento program, vyšly na veřejnost i zprávy o proslulém pozorování UFO dvěma piloty z USS Nimitz. Podle deníku Metro piloti tvrdí, že popis patentu se náramně podobá tomu, co viděli v roce 2004 a také se tu vyskytuje podobnost s incidentem ke kterému došlo v Portoriku v roce 2013, kdy neidentifikovatelný předmět prolétal pod vodou i nad ní.

Dva pohledy na Tic Tac UFO, které zpozorovali piloti Amerického námořnictva

Ačkoliv byl patent zveřejněn stále se spekuluje o tom, zda už takový letoun byl skutečně sestrojen nebo je celý projekt na papíře. Na tuto otázku nejspíš nebudeme znát odpověď ještě dlouho. Jedno je ale jasné, pokud Američané skutečně sestrojili technologii popsanou v patentech, pak jde o velký pokrok ve vědě i technologii.

Zdroj: metro.co.uk

Sdílet:
Loading...