124 let starý rozhovor s Nikolou Teslou, proč byl utajován a zakázán?

3.7/5 - (3 votes)

Nikola Tesla poskytl vzácný rozhovor novináři jménem John Smith v roce 1899 a myšlenky vyjádřené Teslou byly tak revoluční, že navzdory velkému zájmu veřejnosti byl rozhovor zakázán a utajen na více než 100 let.

Široce se věřilo, že Tesla vynalezl způsoby, jak poskytnout celému světu bezplatný a neomezený zdroj energie, ale jeho vynálezy byly před korporacemi skryty kvůli chamtivosti a výhodám spalování fosilních paliv na elektřinu.

Zde je přepis utajeného rozhovoru.

Novinář: Futuristé tvrdí, že 21. století se zrodilo v hlavě Nikoly Tesly. Otec střídavého proudu umožní fyzice a chemii ovládnout polovinu světa. Toto odvětví ho prohlásí za svého nejvyššího svatého, bankéře největších dobrodinců. V laboratoři Nikoly Tesly se poprvé nachází poškozený atom.

Tesla: Ano, toto jsou některé z mých nejdůležitějších objevů. Jsem poražený muž. Neudělal jsem všechno, co jsem mohl.

Reportér: Co se děje, pane Tesla?

Tesla: Chtěl jsem osvětlit celou Zemi. Je tu dostatek elektřiny, aby se z nás stalo druhé slunce. Světlo by se objevilo kolem rovníku jako prstenec kolem Saturnu. Život má nekonečné množství forem a je odpovědností vědců najít je ve všech formách hmoty. Klíčové jsou tři věci. Jen je hledám.

Novinář: Co jsou to za věci?

Tesla: Jedním problémem je jídlo. Jakou hvězdnou nebo zemskou energii nakrmit hladové na Zemi? Jaké víno byste nalili každému žíznivému člověku, aby se mohl radovat ve svém srdci a pochopit, že je bůh?

Vím, že gravitace je zranitelná vůči všemu, co potřebujete k letu, a nebudu vytvářet letadla (letadla nebo rakety), ale spíše naučím člověka znovu získat vědomí na svých vlastních křídlech. Snažím se probudit energii ve vzduchu. Existují hlavní zdroje energie. To, co je považováno za prázdný prostor, je pouze projevem hmoty, která se neprobouzí.

Na této planetě ani ve vesmíru není prázdné místo. Černé díry, o kterých astronomové mluví, jsou nejmocnější zdroje energie a života.

Novinář: Co pro vás znamená elektřina?

Tesla: Všechno je elektřina. Na začátku to bylo světlo a nekonečný zdroj, ze kterého bere energii a distribuuje ji ve všech formách, které představují vesmír a Zemi se všemi aspekty života. Černá je skutečná tvář světla, prostě ji nevidíme. Jedna z její molekul má světlo, teplo, jádro, záření, chemickou, mechanickou a neidentifikovanou energii. Má sílu cestovat po Zemi na své oběžné dráze. Je to skutečná Archimedova páka.

Novinář: Máte zajímavé názory ohledně toho, co elektřina představuje…

Tesla: Jsem elektřina. Nebo pokud chcete, jsem elektřina v lidské podobě. Vy jste také elektřina pane Smithe, ale vy si toho nevšímáte.

Novinář: Takže vámi prochází miliony voltů?

Tesla: Lidské tělo a mozek jsou tvořeny spoustou energie. Většina elektřiny je ve mně. Energie každého z nás je odlišná, činí z lidí „já“ nebo „duši“.

Novinář: Zaměstnanci vaší laboratoře hovoří o záblescích světla, plamenech a blescích, ke kterým dochází, když jste naštvaný.

Tesla: Je to psychologický výboj nebo varování, abyste byli ostražití. Světlo bylo vždy na mé straně. Víte, jak jsem objevil točivé magnetické pole a indukční motor, který mě proslavil, když mi bylo 26? Jedné letní noci v Budapešti jsme se svým přítelem Sigetijem sledovali západ slunce.

Tisíce požárů se proměnily v tisíce hořících barev. Vzpomněl jsem si na Fausta, přednesl jeho verše a pak jsem viděl točící se magnetické pole a indukční motor, jako by byl v mlze. Viděl jsem to ve slunci!

Novinář: Zaměstnanci hotelu říkají, že izolujete blesky v místnosti a povídáte si s nimi.

Tesla: Ano, mluvím s hromy i blesky

Novinář: Jakým jazykem?

Tesla: Především mým mateřským jazykem. Má libozvučná a správná slova.

Novinář: Je pro vás vaše představivost reálnější než samotný život?

Tesla: Oživuje život. Moje představivost mě živí. Naučil jsem se ovládat emoce, sny a vize. Vždy jsem to chtěl umět, což jen podporovalo mé nadšení. Celý svůj život jsem prožil v extázi. Byl to zdroj mého štěstí. Za ta léta mi tento stav pomáhal vydržet v práci, která si vyžádala pět životů. Kvůli světlu hvězd a silnému poutu je nejlepší pracovat v noci.

Sdílet: