10 způsobů jak vést šťastnější život

Kdo nemá touhu být šťastný a spokojený? Chceme se s Vámi podělit o 10 způsobů, jak žit spokojenější život. Čím starší jsme, tím více zkušeností máme a také lépe víme co nám v životě dělá vážně radost. Každý musí najít tu svou cestu ke štěstí, existují ale určité postoje a myšlenky, které dokáží vést kohokoliv k osobnímu štěstí.

Přinášíme 10 vlastností, kterým když se naučíte, budete vést spokojenější a šťastnější život.

Vděčnost

Vlastnost, která mnoha lidem chybí, většina z nás si neustále jen na něco stěžuje, jsem zamračení, s věčně špatnou náladou a nevidíme maličkosti kolem nás, které se pro nás staly samozřejmostí. Mnoho lidí nemá štěstí, že žijí v zemi jako je naše, která je tak prosperující a bezpečná. Máme dostatek jídla a pití, máme dostatečné možnosti pro vzdělání i pro práci. Jsme svobodní. Znovu se zapřemýšlejte, co Vám vlastně chybí? Naučte se být vděční, za to že jste zdraví, že máte rodinu, že máte střechu nad hlavou.

Naučte se říkat ne

Je pro vás často obtížné říkat “ne”? Nejste s tím sám. Mnoho lidí smazalo slovo “ne” ze svého slovníku v určitých situacích. Každému se to už určitě přihodilo, někdo po nás něco chtěl, a intuice nám říkala, odpověz ne, ať už to mělo jakýkoliv důvod, nedostatek času, špatný pocit, cokoliv. Ze strachu že druhou osobu nějak urazíme neřekneme ne. Lidé, kteří to neumí, jsou sami proti sobě, protože si ubírají vlastní energii. Měli bychom druhým pomáhat to ano, ale je důležité nedělat to na úkor sebe sama. Nejdůležitější ve Vašem životě jste VY sami.

Udělejte něco pro Vaši vizi každý den

Odpovězte si teď na jednoduchou otázku, proč se ráno probouzíte, co Vás pohání v životě? Prosím neříkejte práce, nebo že vstáváte proto, že musíte. Každý z nás má cíl, ať už pracovní nebo osobní, kterého by chtěl dosáhnout. No a už jste proto něco dnes udělali? Není totiž žádná jednodušší cesta ke splnění svých přání a ambicí než začít proto něco dělat. A nejlépe hned.

 

Postarejte se o své zdraví

„jsi to co jíš“, proto jezte zdravě a udržujte se fit. Je dokázáno, že zdravá strava a celkově životní styl činí člověka šťastnějším. Naopak se špatnou stravou máme zdravotní potíže, které se odrážejí na našem každodenním fungování, na naší náladě a schopnosti vůbec něco dělat

Užívejte si života

Nezapomínejte na to, že žijete jen jednou. Udělejte si seznam věcí, které chcete opravdu v životě udělat, najděte si nové záliby. Začněte si užívat život s tím, že budete dělat věci, které máte rádi.

Žijte podle vlastních pravidel

Většina lidí je nešťastná, protože dělají to, co samy nechtějí. Dělají to proto, že jim to diktuje společnost, rodiče nebo kdokoliv. Kolečko křečka je všudypřítomné. Jdete do školy, navyšujete vzdělání, oženíte se nebo vdáte, stanete se otcem/matkou a pracujete až do smrti. Tohle je super standartní život, několik let zajetý. Ale opravdu to chcete takhle a v tomto pořadí? Vytvořte si vlastní pravidla pro život, mějte svůj jedinečný životní styl. Vše kolem nás se nás snaží formovat, média, učitelé, doktoři, politici, herci, modelky… Nejste děti nepotřebujete přece aby Vám někdo říkal co teď máte nosit, na co se teď máte dívat nebo jak se teď nalíčit aby jste byli in. Buďte hlavně sami sebou.

Život je dávat a brát

Čím více dáváte jiným, tím více se vám vrátí, to je známá věc. Buďte přejícní, nezáviďte a pokud můžete něco předat druhým udělejte to mnohonásobně se Vám to vrátí.

Žijte sebevědomě

Zjistěte jaké máte silné a slabé stránky, zásady a hodnoty. Podle toho si nastavte své cíle. Věřte v sebe a spoléhejte na své dovednosti. Neposlouchejte co říkají ostaní jak již bylo řečeno vytvořte si vlastní pravidla. Vy sami jste strůjcem svého života pouze a jen vy máte svoje štěstí v rukou.

Naučte se milovat

V první řadě se naučte milovat sebe. Nezapomeňte na další důležité lidi ve svém životě. Vaši rodiče, prarodiče, sourozenci, příbuzní, dobří přátelé atd.Důvěryhodné vztahy jsou pro šťastný život velmi důležité.

Meditace

Meditace má mnoho výhod:V každodenním životě budete mnohem uvolněnější.Posiluje vaše sebevědomí a sebeúctu.Poznáte lépe sami sebe