Zbavte se svých nedostatků! Které to jsou?

Naše osobnost je plná kladných ale i záporných vlastností. Samozřejmě mnohem více si u sebe všímáme těch kladných rysů a své nedostatky se snažíme skrýt ve svém podvědomí. Pokud ale chcete být lepším člověkem, měli byste se podívat pravdě do očí. Změnit se totiž můžeme jedině tehdy, když si budeme plně vědomi toho, kdo jsme.

Následující test je založen na podvědomém výběru, který nedokážeme nijak ovlivnit. Na druhou stranu jen tak dostaneme reálný obraz toho, kým skutečně jsme. Takové druhy testů se používají i v psychologii, kde slouží k podobným účelům. Nahlas totiž můžeme tvrdit cokoliv, jen naše podvědomí ale dokáže odhalit pravdu.

Podívejte se na následující obrázek a vyberte ve vlasech dívky ptáka, který vás nejvíce zaujal. Poté vyhledejte odpověď.

Pták 1

Vašim největším nedostatkem je sobectví. Jste až příliš zaměřeni na sebe, své skutky a myšlenky. Bohužel zapomínáte na své blízké. Musíte být otevřenější a dávat pozor na to, co se vám každý snaží říct. Tím, že přehlížíte potřeby ostatních, nevědomky s nimi i ukončujete vztah, který vás spojuje. Měli byste se více zajímat o mezilidské vztahy, které budujete.

Pták 2

Vašim nedostatkem je uzavřenost. Jste neutrální osoba, pro kterou je těžké otevřít se druhým lidem. Vaši blízcí se k vám snaží dostat, obklopují vás láskou, péčí a pozorností ale vy si neustále udržujete odstup. Stavíte kolem sebe neviditelné zdi, které vaši blízcí nemohou překonat. Musíte trochu více důvěřovat ostatním. Přestaňte odmítat lidi, kteří by mohli obohatit váš život a zbavit vás strachu z bolesti a zklamání. Nebojte se důvěřovat lidem.

Pták 3

Vašim největším nedostatkem je pýcha. Musíte přehodnotit svůj pohled na svět. Opravdu si myslíte, že jste nejlepší, že máte vždy pravdu a nikdo vás nemůže nic naučit? Tato přesvědčení mohou mít jednoho dne opačný účinek a mohou být pro vaši osobu destruktivní. Možná jednou budete potřebovat skutečně pomoct, ale lidé pamatující si váš postoj, vám pomoc odepřou.

Pták 4

Vašim největším nedostatkem je rozmazlenost. Ve vašem životě vládne pohoda. Vaši blízcí se velmi snaží potěšit a uspokojit všechny vaše rozmary. Navzdory tomu vždy najdete něco špatného, co vás otráví, a proto ztratíte zájem. Nedokážete ocenit odhodlání své rodiny a přátel i kolegů, které vložili do zlepšení vašeho života. Musíte se naučit, jak ocenit i sebemenší věci. Zkuste si uvědomit, kolik pozornosti se vám od vašich blízkých dostává.

Pták 5

Vašim největším nedostatkem je nízké sebevědomí. Jste osoba, která se vzdává příliš snadno. Následně vás porážky deprimují. Musíte se odhodlat a vylézt ze své studny. I když je tento test o nedostatcích, vy nevidíte ani své výhody a silné stránky. Podívejte se do zrcadla a dívejte se na sebe očima lidí, kteří vás milují.

Sdílet:
Loading...