Symbol tradiční alchymie odhalí, po čem vaše duše skrytě touží

4/5 - (5 votes)

Alchymie je považována za tradiční vědu, a i když v sobě nese prvky chemie, fyziky a medicíny, tajemnou ji činí právě i její orientace na magii a astrologii. Jakýsi předvědecký obor, ve kterém se uměli pohybovat jen zasvěcení, budil už odjakživa zájem a působil jaksi tajemně. I alchymie, stejně jako astrologie, pracuje s různými symboly. Právě tyto symboly podle mnohých dokáží odkrýt tajemství duše. Lev, přesýpací hodiny, měsíc, klíč nebo ruka Fatimy? Co o vás prozrazuje jeden ze symbolů v testu?

Lidstvo je již odedávna spojováno s utvářením symboliky a různým věcem nebo jevům připisujeme určité významy. I takový přívěsek na řetízku si vybíráme z nějakých důvodů, jednoduše pro nás něco znamená. Vyberte si jeden z alchymistických symbolů a odhalte tajemství své duše.

Lev

Lev je už odjakživa symbolem moci a nadvlády. Král mezi zvířaty je majestátným tvorem, který spíše určuje pravidla, jak by se jimi měl řídit. Přesně tak se ve svém nitru chováte i vy. Máte v sobě velkou touhu měnit věci, chtěli byste ovládat osud. Tato touha po nadvládě a jakési dokonalosti však ne vždy dělá dobrotu.

Pokud jste si vybrali lva, máte tendence opustit v budoucnosti to, co jste velmi dlouho budovali. Do něčeho jste vložili množství času i své energie, ale těsně před koncem se už cítíte jako sevření v kleci. Chcete se vymanit, ale často to bývá jen marný boj. Více věci racionálně analyzujte a uberte ze své impulzivity. Může vám pomoci i meditace a vy najdete soulad se svými představami života a osudem. Jen klidným krokem můžete dojít k harmonii osudu i představě úspěchu.

Přesýpací hodiny

Čas plyne a tato nezbytnost je nám dána. Přesýpací hodiny jako symbol plynutí, ale v jistém smyslu i plynutí času jsou pro vás zrcadlem. Vaše duše jakoby uvízla v cyklu času a volá po vymanění. Pravděpodobně jste v minulosti prošli těžkým obdobím nebo vás nějaká událost velmi poznamenala. Od té doby se od této situace nedokážete odpoutat a jako kdybyste stále nově prožívali svou minulost. Neschopnost pohnout se dál a nežít v minulosti dělá z vaší duše rukojmí a vaše tělo značně vyčerpává.

Jediným správným řešením je rozloučení se s minulostí a učinění nového kroku. Žijte v přítomnosti a nenechte, aby vám čas jen přetekl mezi prsty. Dívejte se přímo do zářivé budoucnosti a přijměte tok času jako nezbytnost. Začněte žít tady a teď a věci začnou skutečně fungovat.

Měsíc

Měsíc není jen symbolem noci, jak ho obecně vnímáme. Znamená i emoce a ukrytou pravdu. Právě silné pocity a jakési vnitřní tajemství vaši duši užírá a vy nemůžete normálně svobodně žít a dýchat. Podívejte se blíže na skutečnost, která vás trápí a krade vám spánek a vnitřní klid. Jaké pocity jste uzamkli ve svém nitru?

Chcete-li najít klid, potřebujete je dostat na povrch, ideálně se o ně s někým podělit. Musíte si ulevit a pročistit svou duši, abyste dosáhli míru. Prvním krokem je přiznání si emocí a zbavení se strachu. Následně jim můžete dovolit spatřit světlo světa a popovídat si o svých pocitech s blízkou osobou. Klid, který následně zavládne, pro vás bude nesmírně osvobozující a dodá vám novou energii a chuť do života.

Klíč

Tento symbol vyjadřuje váš pohled na svět a představu o vlastním životě. Jste silná osobnost, která se nespokojí jen s málem a často máte sklony k popírání starých dogmat. Zažité pravidla a názory vás nedokáží odradit od pokroku a zvědavosti a vaše duše neustále pátrá po odpovědích na nespočet vašich otázek. Chcete otevřít nové dveře a dozvědět se více než běžní lidé.

Výběr klíče je jakýmsi znamením, které vám jasně ukazuje směr. Rozšiřte si nové obzory a vydejte se na průzkum nového, zbořte dosud vyznačeny hranice a odemkněte jakékoliv dveře, pokud máte zájem odhalovat, co se za nimi nachází. Měli byste cestovat, poznávat nové lidi a krajiny, získávat tak nové zkušenosti a známé, kteří vás vnitřně obohatí. Jen tak najdete odpovědi na vzrušující otázky, které si neustále kladete.

Ruka Fatimy

Tento symbol hovoří o naší podvědomé touze ochránit se. Snažíte se bránit před špatnými vlivy, před jakýmsi nebezpečným pohledem. Cítíte, že něco není v pořádku, působí na vás zlé síly, a to představuje nebezpečí. Ne vždy však musí jít o zásah jiné osoby, která představuje negativní aspekt. I vy sami jste se mohli dostat do špatné situace vlastním přičiněním, špatným rozhodnutím nebo neuváženým jednáním.

Ruka symbolizuje nejen ochranu před tímto zlem, ale prozrazuje, že spása je jen a jen v našich rukách. Jen vlastními silami se dokážete vymanit ze všeho špatného a jen vlastníma rukama dokážete dosáhnout štěstí, harmonie a klidu. Odpusťte si za své prohřešky, za svou slabost a vymaňte se ze své vnitřní pasti, ve které jste uvízli. Najděte si čas na sebe, věnujte se duchovnímu růstu a odpočívejte. Obnovte svou vnitřní energii a načerpejte nové síly, které vás ochrání před pomyslným zlým okem.

Sdílet: