Psychologický test: Jaké jsou vaše silné stránky a na čem byste měli naopak zapracovat?

Objektivní sebehodnocení je jednou z nezbytných podmínek úspěchu a seberealizace. Proto jsme si pro vás připravili následující test, který vám pomůže lépe porozumět sami sobě. Prozradí vám, v čem vynikáte a na čem byste měli naopak zapracovat.

Následující obrázek je optickou iluzí, na které se skrývá hned několik detailů. Kterého jste si všimli jako první?

Na obrázku jste mohli vidět:

  • Ženu
  • Židli
  • Knihy
  • Mužská tvář

Výsledky:

Žena – Mezi vaše silné stránky patří zvídavost a inteligence. Jste velmi chytří, rádi se učíte novým věcem a umíte cíleně najít informace, které potřebujete. Pokud vás něco zajímá soustředíte veškerou energii a pozornost tímto směrem. To vám umožňuje dosáhnout smysluplných výsledků, díky čemuž si pak plně uvědomujete své schopnosti.

Na druhou stranu, když se pro něco nadchnete, okamžitě se odpojíte od ostatních oblastí vašeho života. Ignorujete i ty nejdůležitější úkoly, zapomínáte na své plány a zanedbáváte rázem všechny a všechno ve vašem okolí. Váš zápal pro věc se odráží v tom, že zapomínáte na to, co jste slíbili, odkládáte na čem jste se domluvili až do doby, než vás nadšení pro věc přejde. Naučte se proto lépe zorganizovat svůj čas a analyzovat, co vše jste za daný den zvládli. Pamatujte, že všechny naše potřeby vyžadují včasné uspokojení.

Křeslo – Vaše silné stránky jsou kreativita a schopnost rychle se přizpůsobit jakékoliv situaci. Vždy si všimnete veškerých podrobností a nuancí a pružně změníte strategii a taktiku řešení problému. Riskantní a rozhodné jednání vám také není cizí. Máte dostatek energie pro váš život i pro motivování ostatních ve vašem okolí.

Ovšem vaší slabou stránkou je neschopnost dokončit to, co jste začali. Máte mnoho skvělých nápadů, ale jste spíše iniciátor než kreativec. Měli byste se obklopovat lidmi s podobným smýšlením, kteří mohou vaše nápady přeměnit v úspěšné výsledky.

Knihy – Mezi vaše silné stránky patří empatie a poslechové dovednosti. Dokážete snadno odhadnout duševní stav jiných lidí. Jste citlivý a pozorný partner. Možná se živíte jako psycholog, lékař nebo učitel. Pokud ne, pak jste učenci života, kteří vynikají velkou moudrostí. S tím ale souvisí i vaše slabá stránka. Někdy se tak ztratíte v problémech druhých, že zapomenete sami na sebe. Projevujete empatii a nasloucháte druhým, i když to vyžaduje nadměrné množství času a vaší energie.

Pamatujte, že jen ten co něco má, může něco dát i ostatním. Poslouchejte svou intuici a signály svého vlastního těla.

Mužská tvář – vaše silné stránky tkví v čestnosti, objektivitě a schopnosti rychle najít cestu ven z obtížných situací. Umíte vypnout emoce a jednat s chladnou hlavu. Díky tomu jste opakovaně a úspěšně vyřešili nejeden vážný problém, ať už vlastní nebo někoho blízkého.

Na druhou stranu můžete být zároveň ostří a nekompromisní, aniž byste brali v potaz emoce druhých. Přesně toto je vaše slabá stránka, emocí druhých si moc nevšímáte. Lidé vás proto mohou brát jako necitu a drsňáka, i když jste v srdci laskaví a romantičtí. Nebojte se mluvit o tom, jak se cítíte.

Sdílet:
Loading...