Neobvyklý test osobnosti určí, jaký psychický blok brání vašemu rozvoji

Každý jedinec se vyznačuje touhou rozvíjet se, usilovat o seberealizaci a úspěch. Ale ne každý uspěje. Důvodem mnohdy bývají psychické bloky, které brání sebezlepšování a účinnému přizpůsobení novým podmínkám. Ne každý, si tento blok uvědomuje, mnohdy tápeme nad tím, co nám brání posunout se dál. Proto tu je dnešní test.

Pozorně se podívejte na obrázek a jen si vyberte jednu osobu, která vás nějakým způsobem upoutala. Podle čísla najděte odpověď. Do komentářů nám pak můžete napsat, jak přesný tento test byl.

Postava č. 1

Jste vytrvalí a svědomití, ve všem se snažíte dosáhnout maxima. Někdy jste na sebe až příliš tvrdí. Sice vám to pomůže se posunout vpřed, na druhu stranu někde v pozadí se bojíte neúspěchu, nebo toho, že si jednou budete muset přiznat, že to nezvládnete. Očividně jste měli v dětství přísnou výchovu, neustále vás někdo kritizoval. Když jste splnili požadavek dospělého vyvinul příště ještě větší nátlak.

Dnes jste ale svým vlastním soudcem a nadřízeným, proto se nemusíte bát uvolnit se. Dokonce i nepatrné poznámky ve vašem okolí způsobí, že se rozrušíte a začnete pracovat ještě tvrději. Nezapomínejte však, že kdo chce moc, nemá nic. Někdy je lepší zastavit se, odpočinout si a tím získat nový pohled na věc. Nikdy není špatné odložit věci na zítra, udělat si den pro sebe. Nevyvíjejte nadměrné úsilí, nejlepší věci se ději nečekaně.

Osoba č. 2

Máte dostatečný potenciál i schopnosti, ale pro úspěšnou implementaci potřebujete pomoc a podporu druhých. Váš psychický blok byl vytvořen už v dětství nedostatečnou sebedůvěrou i důvěrou ve vás jako takovou. Možná se o vás rodiče přehnaně starali a snažili se vás chránit před životními problémy. Ale teď už jste dospělí a musíte se neučit sebedůvěře. Samozřejmě je skvělé mít kolem sebe lidi, kteří vás podpoří a ve správný čas vám připomenou, jak jste schopní. Pokuste se ale najít podporu sami ve svých schopnostech a zkušenostech s překonáváním překážek. Především totiž vy musíte věřit sami v sebe.

Osoba č. 3

Vašim největším problémem je, že se neustále porovnáváte s ostatními. Jenže na světě je tolik lidí, je jasné, že vždy bude někdo lepší nebo úspěšnější. Váš psychický blok spočívá v tom, že o sobě pochybujete a mohou za to lidé ve vašem okolí. Nahromadily se ve vás negativní zkušenosti s tím, že vás vaše okolí neustále upozorňuje jen na ty špatné a negativní věci.

Proměňte v sobě tyto negativa na pozitiva. Porovnávejte vždy jen sebe dnes se sebou včera, ne s ostatními lidmi. Neztrácejte čas kopáním kolem sebe. Máte spousty dobrých vlastností, na ty se zaměřte a ty upřednostňujte. Každý člověk je jedinečný. Pamatujte si, když se snažíme být jako ostatní, ztrácíme tím sami sebe.

Osoba č. 4

Bojíte se odpovědnosti a máte sklon ji přehodit na někoho jiného. Často jste přesvědčeni o tom, že za neúspěchem stojí osud. Tato psychická bariera se vytvořila tím, že se vždy někdo starší rozhodl převzít zodpovědnost za vás, nebo také rozhodnutí. Nenechte nikoho řídit váš osud, je to váš vlastní život. Vy máte dělat rozhodnutí, chybovat, zodpovídat se za své činy. Nikdo jiný. Pamatujte, je lepší činit a pak litovat než litovat, že jste nic neudělali.

Osoba č. 5

Bojíte se osamělosti, nevěříte ve spolehlivost vztahů a nevěříte blízkým. Ve vaši minulosti vás nejspíš více lidí zradilo, nebo jste v dětství nezažili dostatek lásky a rodinného tepla. Jenže teď jste dospělí, nemusíte se na každého dívat skrz prsty a bát se připustit si lidi blíže k tělu. Na světě se najde hned několik lidí, kteří vám budou blízcí v mnoha ohledech. Hledejte je a komunikujte s nimi. Buďte k lidem pozorní a dostane se vám laskavosti nazpět. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda někomu můžeme důvěřovat, je mu prostě důvěřovat.

Sdílet:
Loading...