Kým jste podle staroegyptského horoskopu?

4.5/5 - (2 votes)

Existuje mnoho typů horoskopů, které lidem umožňují lépe porozumět sobě i psychologii lidí kolem nich. Kromě populárních zvěrokruhů existují i méně známé varianty, jako je například horoskop staroegyptských božstev.

V mytologickém horoskopu staroegyptských civilizací existuje 12 znamení pojmenovaných podle božstev uctívaných obyvateli starověkého Egypta. Jejich panování je rovnoměrně rozděleno na celý rok. Každý bůh dává člověku, který se narodil v určitém období, které ovládá, jisté charakterové rysy a schopnosti. V následujícím seznamu stačí vyhledat rozmezí datumů, ve kterém jste se narodili.

Hapi (1.1. – 7.1., 19.6. – 28.6., 1.9. – 7.9, 18.11. – 26.11.)

Hapi – bůh záplav, Nilu, také označován jako Pán ryb a vodních ptáků. Dodává člověku vášnivou a impulzivní povahu. Tito lidé jsou velmi aktivní a neusedí doma ani chvilku. Mnoho z nich má v sobě také dar uzdravení.

Jsou to velmi veselí, trpěliví ale i nároční lidé. Umí se přizpůsobit jakýmkoliv životním podmínkám. Takové osoby jsou vždy připravené podat pomocnou ruku svým nejbližším. Obvykle jsou také skvělou hlavou rodiny.

Re (8.1. – 21.1., 1.2 – 11.2.)

Bůh Slunce je patronem moudrých a ucelených povah. Lidé narozeni v období, které tento bůh ovládám, jsou velmi optimističtí, veselí a stateční. Jsou to přirození vůdci, vynikající řečníci a diplomaté.

Usilují o slávu a uznání. Mají skvěle vyvinutou intuici. Slyší na lichotky a chválu. Kolem sebe mají spousty přátel. Ovšem v lásce je pro ně těžší najít si partnera, kterému by mohli otevřít své duše.

Mut (22.1. – 31.1., 8.9. -22.9.)

Matka bohyně Mut je patronkou podnikavců, spisovatelů, experimentátorů a inovátorů. Ti, kteří se narodili v těchto dnech jsou fyzicky silní, velmi zdraví a vnímaví. Rádi projevují své emoce. Milují samotu. Pro štěstí svého partnera jsou připraveni hory přenášet.

Geb (12.2. – 29.2, 20.8. – 31.8.)

Bůh země a rostlin je patronem laskavých a citlivých lidí. Lidé narození v jeho období jsou například dobří psychologové a také významné osobnosti. Pod rukama těchto lidí doslova všechno kvete. Někdy jim však chybí vitalita. Nemají rádi spěch a rozruch. Vyznačují se smyslností, vnímavostí a vizuální přitažlivostí. Aby byli tito lidé šťastní, potřebují člověka, který je stejně citlivý a laskavý jako oni.

Isis (11.3. – 31.3., 18.10. – 29.10, 19.12 – 31.12.)

Strážce bohyně matky vyzařuje lásku, teplo a něhu. Stejně jako lidé narození v tomto období. Mimo to také vědí, co chtějí od života. Jsou velmi šťastní, optimističtí a veselí. Na druhou stranu také velmi ambiciózní. Vyznačují se klidným charakterem, štědrou duší, důvěryhodností.

Někdy si vše idealizují věci kolem sebe, což jim brání v hledání lásky a osudového partnera. Pokud nenajdou hodného partnera, raději budou sami.

Osiris (1.3. – 10.3., 27.11. – 30.11., 1.12. – 18.12.)

Bůh plodnosti a rozvoje, opatruje řečníky a lidi s velmi dobrými organizačními schopnostmi. Ti, kteří se narodili v dobách vlády Osirise, jsou schopni vidět skrze ostatní. Nic a nikdo se před nimi nechová. Vyznačují se zvědavostí, touhou experimentovat a poznávat neustále nové věci. Jsou také velmi sebevědomí, optimističtí a mají zápal. V tomto období se rodí hodně herců a umělců. Přátelství si cení více než lásky.

Toth (1.4. – 19.4., 8.11. – 17.11.)

Bůh moudrosti a poznání má ve svých řadách mnoho astronomů, lékařů, účetních a dalších racionálně uvažujících lidí. Ano, charakteristickým rysem je analytický přístup a logické myšlení. Lidé narozeni v tomto období jsou skvělí manipulátoři, lidi kolem sebe dokáží vždy přesvědčit o to, že mají pravdu.

Také okamžitě odhalí, když jim někdo lže. Jsou to také dobrodruzi, jsou vytrvalí a skromní. Vyznačují se čestností a štědrostí. Ve vztahu jsou připraveni dát svému vyvolenému vše, aby byl šťastný.

Horus ( 1.5. – 7.5, 20.4. – 30.4., 12.8 – 19.8.)

Bůh oblohy, hvězd a lásky je patronem lidí s tvůrčí profesí, stejně jako biologů či zvířecích ošetřovatelů. Lidé narozeni v tomto období totiž rozumí zvířatům, jsou schopni krotit divou zvěř. Jsou velmi veselí, ušlechtilí sebevědomí a pragmatičtí. Ví, jak dosáhnou svých cílů s čímž souvisí i jejich pracovitost.

Tyto osoby také rádi ovládají lidi kolem sebe. Někdy jim chybí takt. Dokáží se ale zamilovat na první pohled, možná proto jsou jejich vztahy krátkodobé.

Anubis (8.5. – 27.5., 29.6. – 30.6., 1.7. – 13.7.)

Bůh království mrtvých nadělila do vínku svým svěřencům sarkazmus a schopnost vařit z vody. Tito lidé milují samotu. Věří, že mají právo soudit ostatní na druhou stranu jsou vždy připraveni zastat se slabších.

Ostatní je mohou považovat za tajemné osobnosti. Jsou upřímní, empatičtí, loajální, emotivní. Jsou také idealisté. Hledají k sobě hodného partnera pro vytvoření rodiny, která bude splňovat jejich představy do posledního detailu.

Seth (28.5. – 31.5., 1.6. – 18.6.,28.9. – 30.9., 1.10. – 2.10.)

Zlý bůh chaosu, temnoty a nepořádku je patronem ambiciózních a vynalézavých jedinců. Jde o velmi sebevědomé osoby, kteří jsou přesvědčeni, že mají vždy a ve všem pravdu. V profesní sféře zastávají obvykle vysoké pozice.

V těchto jedincích převažuje dobyvatelský duch, jsou připraveni překonat jakékoliv překážky na cestě k požadovanému cíli. Neutápí se v minulosti, ale vědí, jak se z ní poučit a neopakovat stále stejné chyby. Mnohdy bývají také sobečtí, žárliví, hladoví po uznání a obdivu.

Bastet (14.7. – 28.7., 23.9. – 27.9., 3.10. – 17.10.)

Lidé narození ve znamení bohyně lásky a plodnosti se vyznačují zvláštním šarmem a vzhledem. Jsou skvělým rodinným typem. Lidé narození ve znamení tohoto božstva jsou většinou učitelé, lékaři, účetní nebo třeba květináři.

Jsou to velmi ostražití lidé. Jsou zvyklí na opatrné chování, aby zabránili nechtěným komplikacím a problémům. Vyznačují se ostychem, štědrou duší a taktem. Jsou připraveni obklopit své blízké láskou a péčí.

Sachmet (29.7. – 37.7., 1.8. -11.8., 30.10. – 7.11.)

Bohyně, který zosobňuje nejvyšší spravedlivost. Lidé narozeni v jejím období mají ve společnosti velkou autoritu. Mají štěstí. Jsou nároční sami k sobě i na své okolí. Jsou schopni rychle a rozhodně činit důležitá rozhodnutí.

Jsou to vášniví, neústupní a pyšní lidé. Navzdory skutečnosti, že neumí přistupovat k nedostatkům druhých, mají kolem sebe dost přátel. Také dokáží velmi dobře ovládat své emoce a pocity. Jen zřídkakdy dělají chyby. Touží po uznání. Zároveň jsou velmi čestní.

Sdílet: