Která část vašeho mozku je dominantnější? To vám prozradí test nositele Nobelovy ceny

4/5 - (1 vote)

Jednička v oboru Biologické psychologie a nositel Nobelovy ceny Dr. Roger W. Sperry, je zakladatelem teorie o tom, že levá a pravá mozková hemisféra funguje jinak. To, jak uvažujete a jak se chováte, závisí mimo jiné na tom, která hemisféra mozku je dominantnější. Za účelem takového zjištění bylo vyvinuto hned několik testů, jež snadno dominanci hemisfér určí.

Dnes jsme si jeden z těchto testu připravili i my. Opět půjde o jednoduchou věc. Obrázek níže si jen prohlédněte a řekněte jaké zvíře jste viděli první. Odpověď odhalí, která z hemisfér je u vás dominantnější a co to znamená.
Hlava tygra

Levá hemisféra vašeho mozku je aktivnější než pravá. Vaše uvažování je tedy založeno na logice. Jste analytická osoba, velmi ambiciózní a disciplinovaná. Když čelíte nějakému problému, máte tendenci uchýlit se k logice, objektivitě a diplomacii.

Vaše rozhodnutí jsou skálopevná, protože jste nad nimi dlouho a dostatečně přemýšleli. Z toho důvodu také ze svých nároků nepolevujete. Někdy ale není na škodu vyslechnout si názor druhých a vzít je také v úvahu. Pamatujte si, že pokora nikdy neuškodí.

Základní rysy:

  • Organizátor – vždy máte vše pečlivě naplánováno, krok po kroku.
  • Cílevědomost – máte jasně vytyčené cíle i cestu k jejich dosažení.
  • Racionalita – emoce a pocity jdou ve všech ohledech stranou.
  • Logika – pevné argumenty jsou jen ty logické, matematické, vědecké a odborné.
  • Realista – váš svět je velmi reálný, není tam místo pro žádné pohádky a fikce.

Zavěšená opice

Pravá hemisféra mozku je aktivnější. To znamená, že jste velmi kreativní člověk, který je plný inovativních nápadů. Když čelíte nějakému problému, spoléháte se více na svou intuici, než na kritické a negativní myšlenky či názory druhých.

Jste si dobře vědomi každého životního kroku, který ve svém životě podnikáte. Víte, že každá životní situace je pro vás lekce, a že i ztráta je krok směrem k dosažení vašich cílů. Cesta, kterou jdete je pro vás důležitější než cíl. Někdy si ale až moc kreslíte vzdušné zámky, a pak se ztrácíte ve svém vlastním vesmíru. Proto mějte na paměti, že občas neuškodí stát nohama na zemi.

Základní rysy

  • Spontánnost – hodně věci děláte impulzivně.
  • Citlivost – řídíte se často emocemi. Když přemýšlíte nad důležitými věcmi, věnujete pozornost také tomu, jak se cítíte.
  • Kreativita – budete mít vlohy pro kreativní činnost jako je zpěv, malování, umění a další tvůrčí oblasti
  • Intuice – ta je číslem jedna. Jak v řešení problémů, tak v každodenní životě.
  • Snílek – máte tak trošku svůj vesmír, ve kterém si představujete dokonalý život. Když pak těchto snů chcete docílit, mnohdy své kroky uspěcháte.

Sdílet: