Kdo rozbil vázu? Budete překvapeni, co vše se dozvíte na základě vašeho úsudku

Rate this post

Říká se, že pravou tvář ukazujeme v případech, kdy jsme pod stresem, nebo když musíme vyřešit nějakou situace. Právě druhý příklad bývá často součástí přijímacích pohovorů do nového zaměstnáni. Potencionální zaměstnavatel nás nezná, a proto nás postaví před modelovou situaci, kterou musíme vyřešit. Náš nový šéf jen sleduje, jak se zachováme a jaké řešení vybereme. Protože, právě tohle o nás dost vypoví.

Dnes se ocitneme v typické situace domácnosti, kde je hned několik dětí. Váš úkol je jednoduchý. Prohlédněte si obrázek a určete, kdo vázu rozbil. Na obrázku neexistuje žádný prvek, který by viníka jednoznačně označil. Bude to tedy jen vaše osobnost, která ovlivní váš úsudek.

Kdo rozbil vázu?

Dítě A

Na první pohled se zdá, že dítě A je nejlogičtějším řešením. Chlapec se dívá dolů a vypadá to, že svého činu lituje. Je také jediným, kdo skutečně stojí u stolu a je otočen směrem doprava, kdežto zbytek rodiny je otočen směrem doleva. Podobných faktorů, které by chlapce usvědčili, najdeme hned několik. Co ale o vás tento výběr říká?

Podle vašeho výběru lze soudit, že jste velmi opatrným člověkem a vždy věnujete pozornost i těm nejmenším detailům. Zaujme vás každý i sebemenší signál, a proto je velmi těžké vás oklamat. Jste také velmi zodpovědnou osobou ve všech aspektech vašeho života.

Dítě B

Dívka je očividně nejstarší, která měla také pravděpodobně na starost své mladší sourozence. Když se na ní zadíváme, je patrný šibalský úsměv a pohled na mladšího bratra před ní, jako kdyby na něj shodila vinu. Na druhou stranu může mít jen pochopení pro celou situaci a snaží se mladšího sourozence utěšit.

Druhý případ je odrazem vaší osobnosti. Porozumění, náklonnost a útěcha vás definují. Pro vás je porozumění druhým klíčová vlastnost. Nesoudíte a nehledáte spravedlnost tam, kde je zapotřebí porozumění a láska. Navíc jste velmi uvědomělou osobou, která dokáže odhalit problémy druhých. Logické myšlení využíváte jen k řešení pochybností, jinak se vždy soustředíte především na svůj cíl.

Dítě C

Chlapce, který je nejvíc skrytý mezi ostatními, usvědčuje snad vše. Jeho ruce v kapsách i pohled říkající „Byl jsem to já, ale budu zticha, protože si všichni myslí, že jsi to byl ty.“ Co o vás ale tento úsudek říká?

Podle vašeho názoru je viníkem dítě C, které se dokonale schovalo a všechny okolnosti hrají v jeho prospěch. To svědčí o tom, že máte osobnost vůdce. Blaho lidí kolem vás je pro vás velmi důležité, a víte přesně, co pro to máte udělat. Vždy se ujímáte vedení a máte vlastní názor na každé téma. Milujete klid a harmonii, které se snažíte přenést i na své nejbližší.

Dítě D

Malá dívenka se drží maminčiny sukně, a skoro se snad bojí podívat na rozbitou vázu. Bojí se snad trestu, který přijde? Je také jedinou osobou, která se dívá přímo na vázu. Myslíte si, že malá holčička rozbila vázu a teď se schovává za svou mámu? Z psychologického hlediska to znamená, že jste zodpovědný a důvěryhodný člověk. Dosáhnete úspěchu snad ve všem co děláte. Každý den se snažíte být lepším člověkem a dosáhnout cílů, které jste si sami stanovili. Důvěřujete ostatním a jste velmi citliví, což z vás činí důležitého jedince ve společnosti.

Sdílet: