Jaké trauma z dětství ovlivňuje váš život? To vám pomůže zjistit dnešní test

3.1/5 - (8 votes)

Zakladatel psychoanalýzy Simgund Freud věřil, že všechny události v našem dětství mají velký vliv na náš dospělý život a utvářejí naši osobnost. A měl samozřejmě pravdu. Negativní zkušenosti z dětství mohou zásadně změnit náš budoucí život. Jsou zakořeněny hluboko v našem podvědomí a projevují se zcela neočekávaným způsobem.

Dnes se proto zaměříme na problémy a traumata z dětství, které nás ovlivňují i dnes aniž bychom si to třeba uvědomovali. Jste připraveni zjistit jaký problém z dětství ovlivňuje vaše chování a postoj k druhým? Tak moc nepřemýšlejte a jen si vyberte jeden z následujících obrázků.

Obrázek č. 1

Vybraný obrázek naznačuje psychické trauma spojené s ponížením. Možná jste byli v raném dětství příliš kritizování svými rodiči nebo vrstevníky. Z takových jedinců vyrůstají lidé závislí na druhých, někdy až chorobně. Potřebujete souhlas druhého pro vše, co děláte. Děláte to nejlepší ne pro sebe, ale pro druhé.

Psychologové doporučují: Začněte přemýšlet více o svých vlastních zájmech a potřebách.

Obrázek č. 2

Pokud jste si vybrali tento obrázek, musíte vás tížit pocit toho, že vás rodiče odmítali, odháněli. Mohli jste mít často pocit, že nejste rodiči dostatečně milování, což má dnes za následek velmi nízkou sebeúctu. Komunikace a navazování nových vztahů je pro vás velmi obtížné, bojíte se totiž odmítnutí a selhání.

Psychologové doporučují: Zkuste si uvědomit, že váš život a vaše štěstí závisí pouze na vás! Sebevědomí pomáhá vytvářet zdravé kontakty s ostatními.

Obrázek č. 3

Tento obrázek si často vybírají lidé, kteří v dětství neměli rodiče, nebo na ně rodiče neměli příliš velký vliv. Vyrůstali například u prarodičů. Vaším problémem je tedy strach z osamělosti. Proto přitahujete toxické lidi. Kromě toho máte sklon k depresím.

Psychologové doporučují: Pochopte, že lidé přicházejí a odcházejí. Pokud jste otevřený a laskavý člověk, nikdy nebudete sami!

Obrázek č. 4

Pokud jste si vybrali tento obrázek, pak rodiče často zradili vaši důvěru, když jste byli malí. Možná vám slibovali dost věcí, které se nakonec nestaly. Lidé s tímto druhem traumatu z dětství mají velký problém projevit důvěru k druhému. Jsou spíše emocionálně rezervovaní a zřídka otevření komukoliv.

Psychologové doporučují: Rozmazlujte vašeho partnera maličkostmi. Měli byste drahé polovičce říkat o svých citech k němu nebo k ní. A to vždy, když je to možné. Jejich reakce roztaví vaše chladné srdce.

Sdílet: