Jak snadno vás člověk oklame? Vyberte si dívku, která podle vás lže a zjistíte to

Mezilidská komunikace se netýká jen vyřčených slov, ale i řeči těla. To, co si myslíme a kdo jsme se výrazně odráží v držení těla i našich gestech. Právě řeč těla a naše gesta, tzv. neverbální komunikace, dokáže prozradit, jak se v danou chvíli cítíme nebo zda mluvíme pravdu.

Když se člověk vyzná signálech těla, podstatně si ulehčuje komunikaci s kýmkoliv. Jde o dovednost, kterou se musíte naučit, protože neverbální komunikace je někdy mnohem lepší než tisíce slov. Vezměme v potaz jen práci detektivů. Takový pachatel vystupuje na první pohled jako neviňátko. Detektiv ale po chvíli na základě jeho mimiky a gest pozná, že lže. A jak jste na tom vy?

Na obrázku vidíte stejnou dívku ve čtyřech různých scénách. Vašim úkolem je poznat, ve kterém případě lže, a to jen na základě jejich gest. Podle zvoleného čísla vyhledejte odpověď.

Dívka č. 1

Její otevřená náruč vypovídá o tom, že i ona je velmi otevřeným člověkem, který nebude tolerovat lži. Někteří lidé nedůvěřují těm, kteří během konverzace přehnaně gestikulují, obvykle to ale tito lidé dělají nevědomky a vůbec nic to neznamená. Prostě to k nim patří. V tomto případě dívka nelže.

Dívka č. 2

Poloha jejího těla naznačuje podezíravost. Nervózní pocit dokazuje i to, že se drží za ucho. Svým postojem může naznačovat, že se vám chystá lhát. V tuto chvíli ale nelže, spíše poslouchá a je zvědavá co z konverzace vzejde.

Dívka č. 3

Vše nasvědčuje tomu, že je velmi komunikativní. Její tělo a gesta vypovídají o tom, že dokáže trpělivě poslouchat a analyzovat každé vaše slovo. Nejlepším důkazem je ruka, která podpírá bradu. Jde o upřímný postoj, ani v tuto chvíli dívka nelže.

Dívka č. 4

Její řeč těla jasně ukazuje, že jde o lhářku. Dokazuje to nepostřehnutelný ale zjevný signál. Odborníci nepochybují o tom, že zakrytí úst je prvním signálem lži. Člověk, který si dává ruce před pusu během konverzace nebo poté, co domluví, jasně něco skrývá. Jako by si tou rukou chtěl podvědomě zabránit mluvit.

Sdílet:
Loading...