Čeho se v hloubi duše nejvíc bojíte? To vám odhalí následující test

Strach je jako oheň – dobrý sluha, ale zlý pán. Když se mu dokážete vzepřít a použít ho jako vodítko na cestě za svým cílem, tehdy je to super. Bohužel, většinou se stává, že strach ovládne člověka a ten pak trpí různými fobiemi, úzkostí či záchvaty paniky. Nic příjemného. Čelit svému největšímu strachu dokáže člověka změnit, k lepšímu. Stačí “jen” zjistit, čeho se bojíme nejvíce a potom s tím pracovat.

Následující test vám může posloužit jako zdroj informací o tom, čeho se bojíte. Možná jste vůči podobným testům skeptičtí, ale zkuste to. Stačí, když se podíváte na tento obrázek a zapamatujete si, čeho jste si na něm všimli jako první. Pod obrázkem jsou popisy k jednotlivým odpovědím …

Nůž

Nelekejte se, nůž neznamená ani násilnické sklony ani to, že se násilí obáváte. Máte strach z jiného zabijáka – ze smrtelných nemocí. Může to pramenit z toho, že jste ve svém okolí měli někoho, kdo prohrál boj s vážnou nemocí. Bojíte se o sebe i o své blízké a děsíte se toho, že byste moli onemocnět na rakovinu, AIDS či jiné neléčitelné choroby.

Na jedné straně vám tento strach pomáhá, neboť vás vede k tomu, abyste dbali o své zdraví, ale přiznejte si, že vám tak trochu i svazuje ruce. Těžko se vám přijímá, že ne všechno máte v životě ve svých rukou, ale nezbývá vám nic jiného. Tedy, pouze v případě, že si nechcete nechat život uniknout mezi prsty a nežít jen přežívat.

Housenka

Housenka je malá a nenápadná a ne, nepředstavuje strach z hmyzu. Pokud jste si ji všimli jako první, pravděpodobně máte strach z duchů a všeho nadpřirozeného. Je to strach, který je kdesi ve vás, je malý a nenápadný a navenek se téměř neprojevuje. Když ale jdete v noci tmavou ulicí, nebo když jste sami doma, tehdy se objeví a dotírá na vás. Možná s vámi roste již od dětství a možná jste ho získali až v dospělosti.

Měli byste však vědět, že proti němu nezabírá logická obrana. Je přirozené, že se bojíme toho, co dobře neznáme, toho, co je nejasné a těžko rozpoznatelné. Tma přímo nabízí takové podněty. Nejste v tom však sami, mnoho lidí má strach podobný tomu vašemu. Zkuste ho překonat tím, že mu alespoň v myšlenkách budete čelit.

Motýl

Pokud jste jako prvního spatřili motýla, tak je váš strach ukrytý kdesi hluboko ve vás a pramení z minulosti. Ze všeho nejvíc se bojíte odmítnutí a zrady; máte strach, že vás lidé nepřijmou takové, jací jste. Tento strach je na vás téměř neznatelný, dokážete jej téměř dokonale maskovat. Zároveň jste skvělým přítelem, umíte lidi poslouchat a snažíte se jim pomoci jak se jen dá. Děláte vše proto, abyste měli dobré vztahy s jinými, ale oni ani netuší, jak se vás umí některé věci dotknout.

Důvěřovat jiným nikdy není snadné, zvláště když vám v minulosti lidé ublížili a zradili vás. Přesto je to to jediné, co byste měli udělat. Důvěřujte. Ne všem, stačí když začnete 2 či 3 nejbližšími osobami. Opravdu, a buďte upřímní, zkuste jim říct o svém strachu a budete překvapeni, co se stane. Ne, neopustí vás, vaše pouto se jen upevní.

Jablko

Zabírá největší část obrázku – což tedy znamená? Pokud jste viděli nejprve jablko, pravděpodobně máte největší strach ze smrti. Ne, nepatříte k těm ustrašeným lidem, kteří vidí neštěstí na každém kroku. Spíše máte strach z toho, co bude potom, respektive se bojíte toho, jak se vám bude umírat, když svůj život neprožijete smysluplně. Dejte si pozor, abyste nad tím nepřemýšleli až příliš, protože se stane přesný opak toho, co chcete – zaměříte se na smrt tak moc, že přestanete pořádně žít.

Nejlepší způsob, jak zvítězit nad tímto strachem je přijmout smrt jako normální součást života. A to i s děsivými pocity, které se vám při myšlence na ni vybaví.

Sdílet:
Loading...