Vyřeší výzkumníci tajemství kostry Ata?

Mumifikovaná kostra objevená v chilské poušti Atacama před 15 lety, rozhodně nevypadá jako někdo, koho byste kdy mohli potkat. Ve skutečnosti by někteří řekli, že jde o mimozemskou bytost.

Je to doslova kosterní hlavolam, který je složen, pro nás nepochopenými, zmatenými rysy. Tato kostra je jen necelých 15 centimetrů vysoká – ale počáteční odhady věku kostí se rovnaly kostem dítěte ve věku 6 až 8 let.

Dlouhá, úhlová lebka, šikmé oční objímky a méně žeber, než je normální. Každý člověk má 12 páru žeber, tato kostra jich má pouze 10. To vše jen prohlubuje tajemství, kolem této objevené kostry.

Otázky týkající se objevu vedly k spekulacím, že jde o dříve neidentifikovatelného primáta, nebo dokonce o mimozemskou formu života.

Kostra, nazvaná Ata, byla ukázána v televizních pořadech a dokumentárním filmu “Sírius”, ve kterém se výzkumníci UFO pokouší zjistit původ Aty.

Nyní chtějí autoři studie založené na pětiletém genomickém rozboru, vytvořit jednotný záznam: Ata je člověk, ačkoliv je propleten několikanásobnými mutacemi spojenými s onemocněním kostí. A věří, že jejich nálezy, publikované ve čtvrtek v časopise Genome Research, by mohly pomoci diagnostikovat případy založené na podobné genetické mutaci pro žijící pacienty.

Co si myslíte, která z variant je pravděpodobnější ??? Vyjádřit se můžete na našem Facebooku.