Vymyšlená japonská legenda nebo pravdivý příběh setkání s mimozemskou bytostí?

Rate this post

Japonští rybáři v roce 1803 objevili v moři podivné plavidlo, které podle jejich popisu připomínalo nádobu na pálení vonných látek. Když se dostali k plavidlu, které se na hladině houpalo ze strany na stranu, nevěřili vlastním očím. Uvnitř se nacházela mladá krásná dívka, která byla stejně překvapená jako samotní rybáři.

Podle příběhu, který se objevuje i v knihách Toen shōsetsu (1825) a Hyōryū kishū (1835), objevili rybáři v Ďáblově moři podivné plavidlo. Tvarem připomínalo obrácený kužel, který byl v horní části vypouklý. V průměru měřil přibližně 5 metrů a přes 3 metry na výšku.

Spodní část plavidla byla tvořena z pásů z velmi kvalitního železa, které rybáři ještě nikdy předtím neviděli. Horní část se skládala ze skleněných okének, kde se nacházely i vstupní dvířka. Neznámý objekt, který rybáři i nakreslili, se velmi podobal na UFO. Údajně nebylo jediným, které se v této oblasti objevilo. Od těch dob bylo hlášeno několik pozorování tohoto fenoménu.

Místo, kde neznámý plovoucí objekt rybáři našli, se dnes označuje jako Ďáblův trojúhelník, který je považován za “dvojče” známějšího Bermudského trojúhelníku. I v Ďáblově trojúhelníku se ztrácejí lodě a letadla, ale v roce 1803 se zde ještě žádná loď neztratila, naopak tato neznámá se zde objevila.

Když se rybáři přiblížili k podivnému plavidlu, které se pohupovalo na mořských vlnách, zahlédli uvnitř krásnou dívku s černými vlasy, která měla v očích nepřítomný pohled. V rukou pevně svírala jakousi dřevěnou schránku, která pro ni byla velmi důležitá. Rybáři zkoušeli ženu oslovit, ta ale ovládala pro ně neznámý jazyk a rybářům nerozuměla. Jeden z mužů se snažil dívce schránku vzít, když se o to pokusil, žena začala být velmi agresivní a za žádnou cenu nechtěla schránku vydat.

Podle tří japonských textů, Toen shōsetsu z roku 1825, Hyōryū Kishi z roku 1835 a Ume-no-Chiri z roku 1844 přivezli rybáři ženu do japonské prefektury Ibaraki, kde ji měli tamní obyvatelé vyslýchat. Jelikož žena neuměla japonsky, a nikdo se s ní nedokázal domluvit, rybáři ji nakonec odvezli na místo, kde ji našli. Odtud se za krátký čas se svou lodí vzdálila, a nikdo ji už neviděl.

Podle některých ufologů se nemuselo jednat o UFO, ale mohlo to být spíše USO, tedy neidentifikovatelný mořský objekt, který vylétává přímo z moře. Naznačoval to i britský biolog a záhadolog Ivan T. Sanderson, který hovořil o tom, že až padesát procent pozorovaných UFO nepřilétá z vesmíru, ale právě zpod hladiny moře.

Je tedy možné, že tento japonský příběh, který se podle několika historiků zakládá na skutečnosti, mohl být blízkým setkáním třetího druhu? Množství svědeckých výpovědí a starých japonských kreseb to naznačuje. Odkud však neznámé dívka pocházela, a kam se s lodí ve tvaru létajícího talíře vytratila, můžeme dnes jen spekulovat.

Zdroj: Ancient-Code.comWikipedia.org

Sdílet: