Voroněžský incident: přistálo v ruském městě UFO?

Rate this post

Ruská zpravodajská společnost TASS šokovala veřejnost zprávou, která popisovala přistání UFO v parku města Voroněž. Nejenže celému incidentu přihlíželo tisíce svědků, ale několik teenagerů údajně spatřilo i pasažéry kosmického letounu.

Podle zprávy, kterou společnost TASS zveřejnila 27. 9. 1989, mělo z lodi vystoupit několik vysokých bytostí, před kterými mladí chlapci utekli. Navíc po jejich odletu zůstaly na místě přistání podivné otisky.

Příběh se samozřejmě šířil rychlostí blesku a o případ se začaly zajímat i jiná média. Jedním z nich byl deník TIME, kterému ruská zpravodajská společnost poskytla veškeré informace, včetně zajímavé informace o jejich barvě kůže, která měla být podle zpráv stříbrná.

Později nabídl vysvětlení celého incidentu spisovatel Howard Chua-Eoan, který byl přesvědčen, že je zpráva podvrhem. Rusko mělo tuto „kachnu“ vytvořit s cílem ověření funkčnosti své nové zásady, nebo spíše snahy o maximální otevřenost vládních organizací vůči lidem.

Další teorie pak na sebe nenechaly dlouho čekat. Podle skeptiků mělo domnělé přistání UFO odpoutat pozornost od jiných, reálnějších problémů ruské vlády.

Sdílet: