Ve druhé polovině 20. století se objevil znepokojivý fenomén, který existuje dodnes: mrzačení dobytka.

Vše začalo ve 20. letech ve Spojených státech amerických, ale mrzačení dobytka se vyskytlo i v jiných částech světa. Dodnes se nevysvětlilo, za jakých okolností uhynulo a přišlo o vnitřnosti tolik zvířat.

Jednotlivé případy se liší, mají však přece jen něco společného: hlavním cílem mrzačení byly pohlavní orgány, oči a uši. U všech nalezených zvířat tyto orgány chyběly bez ohledu na pohlaví. Další charakteristiky již nejsou společné pro všechny případy. Některé mrtvoly měli například chirurgické řezné rány na různých částech těla, v jiných případech zase svědci mluvili o úplné absenci krve na místě činu. Jako by dobytek někdo nejprve zcela vysál a až potom zabil a zmrzačil. Občas zase chyběly velké kusy svaloviny.

S mrzačením dobytka se spojují i ​​jiné záhadné fenomény. Nejméně v jednom případě viděli lidé v době, kdy došlo k mrzačení, nad místem činu létat vojenský vrtulník. Podezřelý je také nedostatek stop v okolí mrtvol. Nejen že se zdá, že pachatel nezanechával stopy, ale ani zvířata těsně před smrtí kolem sebe nedupali. Zdá se, že zemřeli zcela klidně.

Ve Spojených státech amerických se do vyšetřování pustilo kromě jiných i FBI. Stalo se tak před více než 30 lety, ale vyšetřování nepřineslo přesvědčivější výsledky. Ve zprávách detektivů se objevují pouze zmínky o teoriích, které mají vysvětlit, jak k mrzačení došlo. Dokumenty FBI zmiňují satanistické kulty, armádní či vládní pokusy, a dokonce i mimozemskou aktivitu, nic z toho však vyšetřovatelé oficiálně neuznali.

Nejpravděpodobnějším vysvětlením se zdá být aktivita satanistických kultů. Ty v době, kdy začalo docházet k mrzačení, zažívali v USA doslova boom. Média se přikláněla právě k tomuto vysvětlení, ovšem veterináři, kteří zkoumali zdechliny zmrzačených zvířat, si tím nebyli jistí. Jejich zprávy se přikláněli spíše k tvrzení, že mrzačení měli na svědomí predátoři s velmi ostrými zuby. Tím by se objasnil i fakt, proč dobytku chyběly oči, uši a pohlavní orgány: jejich maso je totiž nejměkčí. K tomuto vysvětlení se zase nejvíce přikláněli vyšetřovatelé z FBI. Zvláštní však je, že ne vždy byly orgány utržené, občas je něco doslova odřízlo, a to velmi přesně.

V době vyšetřování však jen v Coloradu došlo k 130 případům mrzačení dobytka. Že by si zkušení farmáři nedokázali poradit s predátory, kteří v takovém rozsahu likvidují jejich zvířata? A jak je možné, že v některých případech byla těla v počátečním stadiu rozkladu, ačkoli k smrti došlo jen před pár hodinami? Můžou za zmrzačením zvířat stát mimozemšťané? Odpovědi na tyto otázky zatím veřejnost nedostala.

Sdílet: