Ufo z Portorika. Událost o které se dodnes mlčí

Rate this post

Ostrov Portoriko je mimo jiné proslulý jako místo nejčastějšího výskytu fenoménu UFO. Velmi často jsou na moha částech tohoto ostrova pozorovány neidentifikovatelné létající objekty, a proto je Portoričané již berou spíše jako samozřejmost.

Jeden případ zde však nad všechny ostatní vyčnívá a dodnes se o něm hovoří jako o nejzáhadnějším případu v dějinách fenoménu UFO. Co se na ostrově v roce 1988 vlastně odehrálo?

Případ Cabo Rojo

Událost, která se zde odehrála večer 28. prosince 1988, je portorickými a americkými úřady dodnes zamlčovaná, přesto, že ji pozorovalo více než stovka lidí. V portorickém letovisku Cabo Rojo kolem 19:45 hodin spatřilo mnoho lidí na obloze modré světlo, které prolétlo nad pohořím Sierra Bermeja.

Ukázalo se, že je to létající objekt, který během přiblížení k městu Cabo Rojo, změnil barvu na žlutooranžovou a tehdy očití svědci spatřili obrovský trojúhelníkový útvar, který měl ve spodní části půlkulatou vypouklinu.

O pár minut později se k létajícímu objektu přibližovaly dvě stíhačky amerického námořnictva, které začaly UFO pronásledovat. Jak popsalo množství očitých svědků, kteří se na toto vzdušné divadlo dívali s otevřenými ústy, UFO stíhačkám unikalo a prudce měnilo směr letu. Po těchto neuvěřitelných manévrech najednou zůstal neznámý létající objekt stát na místě.

Jedna ze stíhaček se k UFO přiblížila tak, že všichni očití svědci, kterých postupně přibývalo, očekávali, že dojde k velkému nárazu a explozi. K tomu však nakonec nedošlo, protože stíhačka těsně předtím, než měla do objektu narazit, jako by zmizela uvnitř tohoto neznámého létajícího předmětu. Druhá stíhačka okamžitě zareagovala jenže se stalo opět to samé, neočekávaně přihlížejícím lidem zmizela z očí.

Na celou událost z bezpečné vzdálenosti dohlížela třetí stíhačka, kterou si očití svědci všimli až později. No ani tuto stíhačku nenechalo UFO odletět, protože z útrob trojúhelníkového objektu vylétli jakési tři červená světla, která začala třetí stíhačku pronásledovat.

Stíhačka nakonec i s pronásledujícími červenými světly zmizela za obzorem. Trojúhelníkový objekt se pak z místa, kde se ve vzduchu vznášel, otočil a rozdělil se na dvě menší části. Jedna odletěla směrem na sever a druhá na východ, dokud nezmizely za obzorem. Nebeské divadlo jako ze sci-fi skončilo.

Celý případ je dodnes neobjasněn

Přestože tři stíhačky amerického námořnictva se už nikdy nepodařilo najít a celou událost vidělo více než sto očitých svědků, kteří ji úřadům pod přísahou detailně popsali, o celé události dnes mlčí nejen portorické, ale i americké úřady.

Odehrála se tato událost tak, jak ji popsali obyvatelé Cabo Rojo? Ufologové, kteří se o tomto případu dozvěděli, jsou díky výpovědím lidí, kteří celému nebeskému divadlu přihlíželi, přesvědčeni. Případ z Cabo Rojo tak patří nejen k nejzáhadnějším, ale také k nejvíce umlčovaným událostem v dějinách Ufologie.

Zdroj: Hesemann M., Tajná věc UFO II. díl, Etna, Praha, 1995

Sdílet: