UFO údajně mělo v 19. století zaútočit na Brazílii.

UFO údajně napadlo občany v Colares s intenzivní paprsky záření, která způsobila popáleniny a bodné rány.Tato pozorování vedla k brazilskou vládu k vyšetřování pod kódovým označením Operace Saucer. Vláda se snažila tyto soubory tajit až do konce minulého století.

Operace Saucer

Od roku 1977 bylo mnoho svědeckých výpovědí a příběhů o vojenským výzkumu a pozorování UFO v Colares a jiných vesnicích.
V květnu 2004 se vysoce postavený generál z brazilského letectva (FAB) se setkal se skupinou brazilských ufologů (v čele s Ademar Gevaerd) a zkoumal s ufology tento případ, ale bohužel byl omezený počet dokumentů z z této oprerace, “Operace Saucer”. Tato verze je výsledkem detailního výzkumu povedeným armádou v Colares v roce 1977. Podle dokumentů, v roce 1977 armáda fotografovala UFO, natočila rozhovory s UFO svědky a sama o sobě byla armáda svědkem pozorování UFO.

Následky
V roce 1978 byl brazilský ornitolog Helmut Sick vzat do vazby policií, především pro jeho vlastní ochranu. Obyvatelé Colares ho totiž považovali za jednoho z podezřelých z povolání UFO. Díval se na ptačí hnízda vysoko v korunách stromů přes dalekohled a obyvatelé ostrova nesprávně předpokládali, že byl spojen s přistáním létajícího talíře, který měl údajně vesnice napadnout.


https://www.facebook.com/UFOkruhyvobilyainezahady/