Tyto obrazy jsou považovány za prokleté a příběhy za nimi jsou děsivé

Umění má na každého z nás určitý vliv. Obvykle způsobuje náhlý nárůst myšlenek a emocí, které procházejí mozkem a přivádějí nás k slzám nebo smíchu. Ale podle některých lidí existují umělecká díla, která mohou způsobit skutečně nežádoucí účinky. Například, strašidelný obraz Crying Boy od Bruno Amadio byl údajně příčinou mnohých žhářství domů.
Tady jsou některé z nich.

Snad jeden z nejvíce vyhledávaných obrazů na světě, The Forgotten Man má opravdu děsivou historii. Nikdo neví, kdo tento kus nakreslil, ale je známo, že umělec smíchal krev ztvárněné osoby do barvy a brzy po dokončení malby spáchal sebevraždu.

Plačící chlapec je obraz italského umělce Giovanniho Bragolina, muže, který je známý skupinou obrazů známých jako Crying Boys. Výtisky The Crying Boy byly hromadně vyráběny v padesátých letech a brzy následovaly podivné zprávy o těchto obrazech. Britské noviny hlásily, že mnoho hasičů často nacházejí tento obraz v troskách spáleného domu, přičemž výtisky jsou zcela nepoškozené. Jakoby tento obraz přitahoval oheň.

Bill Stoneham v roce 1972 namaloval ” The Hands Resist Him”, ale v únoru 2000 se stal známým jako “ebay Haunted Painting”. Obraz byl popsán jako strašidelný, protože předchozí majitelé oznámili, že postavy na obrázku se pohybují během noci, až do doby než úplně zmizí z celého světa.