Starověká egyptská mince jako důkaz mimozemských návštěv?

Rate this post

Dvojice mužů z Egypta našla během renovace domu několik starých mincí. Nejpodivnější byla ta, která zobrazuje hlavu tvora, která nápadně připomíná mimozemšťana. Má typické velké oči a prodlouženou lebku. Tato mince podle mnohých dokazuje teorie o tom, že Zemi navštěvovali mimozemské bytosti už v dávné historii. Lze tuto minci ale vážně považovat za důkaz?

Napříč celým světem byly objevovány podivné artefakty, které mnohdy zachází za hranice našeho chápání. Stejně tak dávaly prostor pro vytváření teorií o existenci inteligentních starověkých civilizací nebo o mimozemských návštěvách už v dávné historii. Samozřejmě dříve nebo později přijdou vědci s racionálním vysvětlením a z teorií se stávají konspirační teorie.

Jedním z těchto artefaktů je také mince objevená před čtyřmi lety v Egyptě. Mince vykazuje všechny potřebné aspekty, aby mohla být prohlášena za autentickou. Vzbudila zájem jak nadšenců fenoménu UFO, tak skeptiků, kteří diskutují o jejím původu a pravosti. Mnoho lidí už kategorizovalo tento nález jako záhadu, nicméně není na škodu zvážit i jiné možnosti.

Když dojde k takovému objevu, lidé si většinou rychle vyvodí vlastní závěry na základě svého přesvědčení. Pravda je taková, že veškeré informace ohledně mince s „mimozemskou bytostí“ jsou extrémně omezené. Jediné informace hovoří o tom, že byla objevena mezi jinými mincemi v Egyptě. Veškeré mince měly na sobě latinský nápis, což znamená, že nejsou egyptské.

Ačkoliv pravost nebo falešnost bude nejspíš i nadále hlubokým tajemstvím, nejpravděpodobnějším závěrem je, že měna je moderním padělkem. Informace o ní pocházejí z různých webových stránek, z nichž každá uvádí jiný závěr. Faktem ale zůstává, že mince jsou mimořádně zajímavé a nutí nás přemýšlet.

Sdílet: