Ruský Roswell: Sledovaly desítky lidí mimozemské těleso?

Tak jako v městečku Roswell v Novém Mexiku, kde v roce 1947 údajně spadl mimozemský létající objekt, se něco podobného stalo i v roce 1986 v ruském městečku Dalněgorsk. Tehdy zde na horu Izvestkovanja dopadl neznámý kruhovitý objekt, který po sobě zanechal spoustu podivných artefaktů. Co se tu odehrálo, a jaké nálezy vědce šokovaly?

Neznámý objekt

K události, která se zapsala do dějin Ufologie došlo 29. ledna roku 1986 kolem 20. hodiny místního času, kdy se nad městem Dalněgorsk, které se nachází asi 500 kilometrů od Vladivostoku, zjevila zářící koule. Podle svědků, kteří kouli viděli, se s určitostí nejednalo o meteorit, protože ten by letěl přímo k zemi, ale ohnivá koule se pohybovala vodorovně se zemí.

Ohnivá koule nakonec narazila do vrcholku hory Izvestkovanja, kde i podivně explodovala. Po nárazu totiž celé okolí ozářil intenzivní světelný záblesk, a po několika sekundách následoval ještě další, kdy z místa dopadu vyšlehl i obrovský plamen, který tam zářil asi hodinu.

Zvláštnímu kosmickému úkazu přihlíželo mnoho obyvatel Dalněgorska, kteří neměli ani tušení, co se na vrcholku hory vlastně odehrálo. Až po třech dnech od tohoto incidentu na vrchol hory, jako první dorazila vědecká expedice ruské Akademie věd, kterou vedl Valerij Dvuzhilny.

Podivné místo dopadu

Ruští vědci po příchodu na horu Izvestkovanja zjistili, že místo dopadu neznámého objektu bylo v nadmořské výšce 608 metrů, tedy téměř na vrcholku hory. V okolí místa dopadu však vědci počítali s výrazně poškozeným terénem, ale nic takového nenašli. Objevili jen spálené místo dopadu, v jehož okolí stály nepoškozené stromy a keře.

Další záhadou byl objev menší plošinky, kde nebyl vůbec sníh, přesto, že celá hora byla pokryta sněhem. Na této plošince bez sněhu rostla tráva, na níž se nacházel popel. Jak však ukázaly analýzy v laboratoři, popel musel vzniknout spálením nějakého biologického materiálu, na který však musela působit teplota nejméně 1200 ° C.

Jak je tedy možné, že tráva pokrytá tímto popelem nebyla vůbec poškozena? Na místě dopadu vědci našli ještě další nevysvětlitelné útvary, které později zamotaly hlavy celému vědeckému světu.

Mimozemské útvary a materiály?

V místě dopadu našla ruská expedice malé spálené kuličky, které analyzovaly ruské výzkumné ústavy v Petrohradě, v Kyjevě, v Irkutsku, v Chabarovsku, v Moskvě, na Kamčatce a v Tokiu. Kuličky se skládaly ze tří různých skupin. V první skupině byly kuličky ze slitiny vzácných kovů – praseodymu, yttria, lanthanu a zirkonia. Ve druhé skupině byly kuličky ze slitiny hliníku, manganu, niklu a železa, a ve třetí byly ze slitiny kobaltu, wolframu a železa.

Největší záhadou však byl nález černé hmoty, který připomínal asfalt. Elektronový mikroskop totiž odhalil, že povrch této hmoty má síťovou strukturu, která se skládala z pravidelných řad zlatých žilek, které byly opletené křemíkovými vlákny. Vlákna však měly tloušťku jen 17 mikrometrů, což je několikanásobné méně než lidský vlas, který má tloušťku v průměru od 42 až 95 mikrometrů.

Podle vědců je absolutně vyloučeno, aby něco takového vzniklo přírodní cestou. Vzhled a složení této struktury však nebylo to nejpodivnější. Vědci totiž odhalili až neuvěřitelné vlastnosti této síťové struktury. Ta se totiž nedala rozpustit ani v silných kyselinách, na vzduchu vydržela teplotu více než 900 ° C a ve vakuu více než 3000 ° C! Při okolní teplotě se hmota chovala jako nevodič, při mírném zahřátí jako polovodič, při vyšším zahřátí jako vodič a v tekutém dusíku jako supervodič!

Vědce však šokovalo i složení hmoty, které se měnilo podle teploty. Hlavní složkou této velmi zvláštní hmoty bylo zlato, stříbro a nikl, tyto prvky však při zahřátí zmizely, a místo nich se objevily wolfram, molybden a sulfid berylia. Vědci nakonec chtě nechtě museli konstatovat, že hmota je jednoznačně mimozemského původu, a není zatím možné určit k jakému účelu byla vytvořena.

Záhadu neznámého kulovitého objektu, který dopadl na horu Izvestkovanja, se dodnes nepodařilo vyřešit, a ani současné pozemské technologie nejsou schopny vyrobit materiál s takovými neuvěřitelnými vlastnostmi.

Zdroj: wikipedia.com, youtube.com

Sdílet:
Loading...