Rakouský fenomén Rudi Schneider, dokázal hýbat předměty jen silou vůle?

Rate this post

Telekineze je podle slovníku schopnost vyvolání pohybu předmětů silou myšlenky. O Rakušanovi Rudim Schneiderovi, který svou telekinezi předvedl před množstvím odborníků v první polovině 20. století, však můžeme říci, že to vůbec není jen předpokládaná, ale potvrzena schopnost.

Rudi Schneider svými vlohami totiž šokoval nejen vědce, ale i celý svět. Svůj dar vysvětloval údajným napojením na duše zemřelých, které mu pomáhaly.


Spojení se záhrobím? 

Rudi Schneider se narodil v roce 1908, a když dovršil 11 let začali se spolu se svým 16letým bratrem Willim věnovat spiritismu, který byl také v Rakousku na počátku 20. století velmi populární mezi všemi věkovými skupinami. Ze zvědavosti se proto pokoušeli navázat kontakty s duchy, co se jim údajně podařilo. Bratři se prý spojili s duchovní bytostí, která si říkala Lola Montez, což byla přezdívka irské tanečnice, herečky i kurtizány Elizy Rosanna Gilbertové.

Rudi Schneider o něco později začal sám organizovat své spiritistické seance, a v roce 1928 ve věku 20 let byl již vyhledávaným médiem. Na seancích dokázal na dálku přemísťovat předměty a tvrdil, že je ve spojení s královstvím zemřelých osob. Jeho neuvěřitelné paranormální schopnosti překročily i hranice Rakouska, a začali se o ně zajímat i mnozí odborníci.

Telekineze pod drobnohledem

Schneiderovy telekinetické schopnosti se rozhodl prozkoumat známý britský výzkumník Harry Price, který se proslavil odhalováním falešných spiritualistů. Price při zkoumání telekinetické schopností používal různé sofistikované postupy a testy. Nevyhnul se jim ani Schneider, který byl při testech napojen na různé tlakové spínače, které byly schopny upozornit na to, kdyby pohnul nohou nebo rukou. Pod takovým drobnohledem měl Schneider prokázat, zda s předměty hýbe jen silou vůle.

To se mu k velkému překvapení Pricea opravdu podařilo. Jelikož si Price nebyl jistý sám sebou, na následující testy si pravidelně zval řadu dalších lidí. Uvádí se, že jich na každém takovém sezení bylo až sto. I přes množství lidí, které telekinetické schopnosti Rudiho Schneidera pozorovali na vlastní oči, nikdo si nevšiml žádného podvodu a všichni potvrdili, že Rudi opravdu dokáže hýbat předměty jen silou vůle. 

Jakou energii Schneider vyzařoval?

O Rudiho Schneidera a jeho telekinetické schopnosti se začal zajímat i francouzský lékař Eugene Osty, který ho v roce 1930 pozval do Paříže. Tam měl Osty speciálně upravenou místnost, do které byly vysílány paprsky infračerveného záření. Do jedné části místnosti s infračerveným zářením byl posazený Schneider, a hned naproti němu v druhé části místnosti, kde infračervené záření nebylo, se nacházely naskládané předměty, které měly být přemístěny silou vůle.

Pokud by cokoli porušilo hranici mezi Rudim a pohybujícími se předmětem, aktivoval by se fotoaparát s infračervenou spouští. To se během testů i několikrát stalo v momentě, kdy se nějaký předmět pohnul. Rudi Schneider se však ze své židle ani nepohnul, a tak byl Osty zvědavý, co fotoaparát vlastně zachytil. Ukázalo se, že na fotografiích bylo opravdu něco zachyceno, jakási energie, vycházející ze Schneiderová těla, která předmět přemisťovala. 

Osty o těchto experimentech nakonec řekl: “Podvod vylučuji. Spíše se podařilo odhalit existenci energie, která by mohla mít spojitost s paranormálními schopnostmi. ”

Bylo to tedy potvrzení toho, že Rudi Schneider, který udivoval svět přemisťováním různých předmětů až do roku 1957 kdy zemřel, opravdu disponoval telekinetickými schopnostmi?

Sdílet: