Projekt Trojský kůň: cestovali vojáci do období poslední fáze Ježíšova života?

Rate this post

Juan José Benítez býval v 70. letech známý jako novinář, který se specializoval na vše, co se týkalo mimozemšťanů a jevů UFO. Byl také spisovatelem a pro své dílo Trojský kůň se dostal do podvědomí mnoha lidí. Slavné dílo rozděleno do 10 dílů napsané v roce 1984 údajně popisuje reálné situace a reálný projekt americké armády spočívající v cestování časem.

Tajný projekt s názvem Trojský kůň byl prováděn na území Izraele. Šlo o tajnou záležitost americké armády a vybraných vědců. Údajně měli studovat cestování časem i sestrojit stroj, který nazvali „kolébka“, který měl takové cestováni umožnit.

Španělský spisovatel Beníte údajně získal informace z deníku, který mu zanechal jeden z mariňáků, jež se experimentu účastnil. Deník popisuje všechno, čím si mariňák prošel a pravděpodobné důkazy, které celý experiment dokazovaly. Jiné zdroje zase uvádějí, že sám spisovatel měl velmi dobré kontakty mezi vědci a americkými námořníky, od kterých informace získal.

Během experimentu byly předloženy hned tři návrhy, do jakých časů by se mělo cestovat. Prvním byl rok 1478 a místo Madeira, kde se chtěli zúčastnění dozvědět, zda Christopher Columbus měl dostatek informací k objevení nového kontinentu. Dalším cílem měl být rok 1861 a Abraham Lincoln. V tomto období se chtěli dozvědět více o prezidentově smýšlení a občanské válce. Rozhodli se ale pro 30. rok, aby byli svědky poslední fáze Ježíšova života.

Čas cestování

Jakmile se všichni shodli, do jakých dob bude nejlepší cestovat, přemístila americká armáda své působiště do Izraele. Do projektu se jako dobrovolnici přihlásili mariňáci v deníku pojmenovaní jako Jason a Elisha. Podle příběhu zapsaného v deníku se prostřednictvím „kolébky“ dostali do cíle bez problému. Sžili se s životem v posledním období Ježíše Krista, žili společně s biblickými postavami, učedníky a byli svědky příběhů, které se vyprávějí v Bibli včetně ukřižování.

Spisovatel také píše o tom, že byli schopni zaznamenat důkazy těchto událostí, které jsou dodnes bezpečně ukryty. Jason navíc mluvil několika jazyky a mluvil se samotným Ježíšem, dokonce řekl, že jej Ježíš poznal a věděl o tom, že přišel z budoucnosti. Díky tomu se Jason stal jeho učedníkem.

Sci-fi nebo skutečnost?

Série románu španělského spisovatele je dodnes mnohými kritizována. Za prvé jde o neskutečný příběh a za druhé, kdyby to pravda byla, pak by došlo lidstvo k přesvědčení, že naše historie může být úplně jiná nebo pozměněná. Pravdu se ale nejspíš nikdy nedozvíme. Pak bychom totiž nemohli věřit ničemu, co se doposud stalo.

Zdroj: CFPlC

Sdílet: