Pentagon zveřejnil tajnou zprávu o nedávném setkání s UFO

Jedním z nejznámějších, a do nedávna dost diskutovaných, setkání s UFO, proběhlo v roce 2004. A to když byl neidentifikovatelný létající objekt přezdívaný “Tic Tac” zachycen a pronásledován US Navy Hornets. Tato zpráva se proslavila hlavně v momentě, kdy se svět dozvěděl o tajném programu Pentagonu, který koumá setkání s UFO.

Nedávno byly v této souvislosti odtajněny dokumenty týkající se UFO Tic-Tac, složkou z Pentagonu, konkrétně Advanced Aviation Threat Identification Programe (AATIP), zveřejněná zpráva odhaluje neuvěřitelné funkce UFO, které byly pronásledovány americkými stíhacími piloty. Oficiální zpráva Pentagonu dospěla k následujícím závěrům:

  • UFO se dokázalo “zneviditelnit” na úroveň kdy nebylo pouhým okem vidět, jen speciálně použitou technologii a i to bylo dosti obtížné.
  • Loď vyznačovala extrémní výkon, ale neměla zvedací konstrukce, ani ovládací plochy, potřebné pro typický let.
  • “Anomální letecké vozidlo” jak je nazýváno ve zprávě bylo neznámého původu a představovalo technologie, které v současné době nepatří USA ani žádnému jinému národu

V posledních letech byl do veřejnosti vpuštěn poklad skrývající odtajněné dokumenty týkající se UFO. Z těchto dokumentů jasně vyplývá, že americká vláda věnovala zvláštní pozornost studiu neidentifikovaných letových objektů. Dále bylo prokázáno, že stíhací piloti, stejně jako běžní piloti, se setkávají s létajícími předměty, o kterých dokáží s důvěrou říci, že jejich létající kvality jsou značně jiné na rozdíl od všech známých letadel jakéhokoliv druhu.

V prosinci roku 2017 New York Times odhalili existenci tajného programu Pentagonu, který zkoumá hrozby, které představují možné UFO. Tehdy jeden z pilotů bojových letounu, který byl svědkem celého úkazu David Fravor v New York Times prohlássil:”Neustále se to vracelo,nic takového jsem nikdy neviděl, byla to otázka minuty. Byl tady a najednou zase ne.” Toto setkání se dvěma stíhači bylo jedno z nejzajímavějších (video níže). Nyní ale byly zveřejněny nové zprávy o tom co se tedy vlastně stalo.

“UFO bylo hlášeno jako “prodloužené” vejce nebo jako objekt tvarem připomínající TIC-TAC se snadno rozpoznatelnou středovou osou. Byl to plný tvar bílé barvy, hladký bez okrajů, či hran. Objekt byl rovnoměrně zbarven bez gondol, stožárů nebo křídel. Délka se odhaduje na 46 stop. Modely F/A-10F nemohly na AVV získat snímek, avšak při stálých a pomalejších rychlostech by mohl být objekt sledován pomocí technologie Forward Looking Infrared (FLIR)” uvádí část odtajněné zprávy.

Mezi různými zprávami, které analyzoval program Pentagon Advanced Aerospace Threat Identification, bylo video zobrazující bílý oválný objekt, který byl pronásledován dvěma stíhači F / A-18F mimo pobřeží Kalifornie v roce 2004. Objekt, který se od té doby nazýval “Tic Tac UFO”, se pohyboval vysokou rychlostí a neměl zřejmé prostředky pohonu.

13 stránkový dokument sepsaný armádou byl zpřístupněn neohroženým týmem Iona Georgea Knappa, který je součástí Newsroom Channel 8 společnosti Las Vegas CBS, která analyzovala, co se stalo ten den v roce 2004. Podívejte se na celý dokument zde. Tato zpráva popisuje, jak mohlo být anomální vzduchové vozidlo (AAV), které viděli dva piloti, schopno “velmi rychle klesat” z přibližně 60 000 stop do přibližně 50 stop za sekundu.

Zpráva také podrobně popisuje, co je považováno za pokročilé funkce AAV, které byly zjevně odhaleny letadlovým dopravcem mimo pobřeží Kalifornie “třikrát odděleně” ve dnech před tím, než byl F18 zachycen. UFO dokázalo získat “pokročilou akceleraci, aerodynamickou a pohonnou kapacitu.” Objekt nebyl zachytitelný jakýmkoliv radarem armády a pravděpodobně projevoval určitou schopnost se skrýt, nebo se stát neviditelným pro lidské oko, nebo jakékoliv jiné lidské způsoby pozorování. Navíc projevilo pokročilou schopnost fungovat v moři zcela nedetekovatelnou našimi pokročilejšími senzory. Zpráva přichází celkem k šesti závěrům:

Přečtěte si je pozorně. “Bylo zřejmé, že tam bylo něco, co stíhací piloti brali vážně,” píše zpráva:

  1. “Anomální letecké vozidlo” bylo neznámého původu a představovalo technologii, která v současné době nepatří do USA ani žádnému jinému národu.
  2. Využívá širokopásmové  utajené rádiové frekvence, díky čemuž je nezachytitelný jakýmikoliv radary.
  3. Loď se vyznačovala extrémním výkonem, ale neměla zvedací konstrukce nebo ovládací plochy potřebné pro tradiční let.
  4. Ukázalo se, že má pokročilou schopnost pohonu, díky níž se může okamžitě dostat z pohybu na velmi vysokou rychlost a učinit velmi náhlé změny kurzu.
  5. Bylo schopné se stát neviditelným “zahalit” se tak aby nebylo pouhým okem spatřené.
  6. Možná jsou schopny pracovat podmořským způsobem, aniž by byly detekovány nejpokročilejšími podpovrchovými senzory.

Jeden z nejzajímavějších detailů, které bylo zahrnuto ve výpovědi pilotů, bylo to narušení nejspíše způsobená tajemným UFO. Pilot hlásil: “narušení se zdá být 50 až 100 metrů v průměru od cílového okruhu, objekt připomíná rychle se nořící ponorku, nebo taky může jít o potápějící se loď.” “Je možné, že narušení bylo způsobeno AAV, ale byla nejspíše skrytá” neviditelná pro lidské oko.” Uzavírá zpráva. ” V žádném případě nebylo AAV považováno za hrozbu pro letectvo. Nakonec nikdy předtím ani potom už nic podobného nikdo neviděl.”

Čtěte více: I-Team Exclusive: Confidential report analyses Tic Tac UFO incidents