Oheň v oblacích: film vyprávějící reálný a nejděsivější příběh mimozemského únosu

Rate this post

Téměř před 27 lety v roce 1993 vznikl film „Oheň v oblacích“. Ten měl vyprávět skutečný příběh muže jménem Travis Walton, kterému v té době bylo 22 let. Mladík prohlašoval, že byl unesen mimozemšťany během těžby dřeva, byl totiž lesním dělníkem. K incidentu mělo dojít v roce 1975. Ačkoliv film nesklidil úspěch a nepatřil k typickým trhákům své kategorie, vypráví emotivní příběh o dopadech traumatu ve vztahu k nevysvětlitelnému.

Ten, kdo viděl film Oheň na obloze, si jistě vzpomene na bujaré scény kdy mimozemšťané unášejí Travise. Jenže film odhaluje víc než jen sci-fi efekty. Čerpá totiž ze skutečného příběhu Travise Waltona a jeho údajného mimozemského únosu. V roce 1975 Walton zmizel z Národního lesa Apache-Sitgreaves, jeho kolegové tvrdili, že viděli stříbrný paprsek sahající až k nebesům, a právě v něm se Travis ztratil.

Po únosu a návratu do Arizony napsal Walton knihu nazvanou The Walton Experience, kde popisuje zážitky pětidenního zmizení. Když se poprvé zmínil o svém únosu, podrobili jej polygrafickým testům. To znamená, že svůj příběh podrobně sepsal a poté jej musel několikrát namátkově zopakovat. Nikdy se nespletl. O tom, že šlo o pravý příběh svědčí psychický stav Travise i následky, které si nese celá jeho rodina. Film byl natočen pohledem Travisových přátel.

V části filmu, kde probíhá samotný únos, je vidět jakési červené světlo. Walton a jeho přátelé si myslí, že jde o havarované letadlo. Místo toho jde ale o havarovanou mimozemskou loď. Walton se rozhodne jít blíž, když se stroj zprovozní a ho ozáří silný záblesk. Kamarádí ne něj volali ať se vrátí k jejich vozu. Náhle ale přestala jet veškerá elektronika a Walton zmizí.

Následuje scéna, kdy se Walton probouzí na palubě lodi. Projde několika komorami a narazí i na lidské ostatky, zřejmě předešlé unesené bytosti. Jde opravdu o velmi povedenou scénu, která vás doslova zarazí do sedaček a přinutí vás sledovat film i nadále. Dále film popisuje průběh únosu, který je opravdu hrůzostrašný, ale také skepticismus a nedůvěru ze strany Travisovy rodiny a přátel. Nikdo totiž lesníkům, kteří byli svědky celého incidentu nevěří. Později však všichni své názory přehodnotí.

Pokud patříte mezi fanoušky fenoménu UFO a mimozemských civilizací, rozhodně byste měli tento film vidět. Obsazení, stejně jako scénář je prostě dokonalý.

Sdílet: