Objev, který předběhl dobu, kdo vytvořil přístroj starý 400 miliónů let?

Ruští archeologové z Petrohradské univerzity v roce 2013 objevili velmi pozoruhodný artefakt, který jak se ukázalo, vůbec nezapadá do známé historie lidstva. Podivná zkamenělina zamotala hlavu i těm nejzarytějším archeologům.

400 milionů stará ozubená kolečka

Artefakt patřící do kategorie zakázaných předmětů, ke kterým se archeologové velmi vyjadřovat nechtějí, ani by vlastně neměl existovat. Zkamenělý přístroj skládající se z desítek ozubených koleček má podle archeologů věk minimálně 400 milionů let! Artefakt byl nalezen asi 240 kilometrů od osady Tigil na Kamčatce, a mezi prvními ho zkoumali archeologové z týmu Jurije Golubjova. Zkamenělý předmět připomíná svým vzhledem jakési zařízení tvořené desítkami ozubených koleček. Kdo však před 400 miliony let mohl vytvořit takový přístroj, když v té době podle oficiální archeologie člověk ještě ani nežil?

Důkladná analýza potvrdila, že podivný artefakt se skládá z kovových částí (koleček) a vytvářel nějaký mechanismus, který mohl být součástí například hodinek nebo nějakého přístroje na zaznamenávání počtu.

Jak vědci sami potvrdili, přístroj byl dokonale zachován, protože se dostal do pravěkého močálu, který ho zakonzervoval. Zásadní problém je však v tom, že v době, kdy se dostal do močálu na souši existovaly jen velmi jednoduché formy života, které takovýto přístroj nemohly vytvořit.

Pozoruhodný nález tak jasně naznačuje existenci inteligentních bytostí, které byly schopny vytvořit takové technologicky pokročilé zařízení. Odborníci z oblasti archeologie a paleontologie proto uvažují i o tom, že zhotovitelé tohoto přístroje nemuseli pocházet ze Země, protože tento artefakt nijak nezapadá do oficiální historie a evoluce člověka.

Proto se dá připustit, i když to mnozí nahlas nevyslovují, že je tu i taková možnost, že na Zemi v minulosti havarovala nebo byla nějak poškozena mimozemská kosmická loď, případně někdo tento přístroj v dávné minulosti, kdy navštívil naši planetu, jednoduše ztratil, a ten pak zkameněl.

Vědci jsou však v tomto velmi opatrní, a stále říkají, že všechny důkazy ještě nejsou konečné, a stále se hledají oficiální odpovědi. Mnozí odborníci však upozorňují, že odmítnutí existence technologií z doby, kdy ještě oficiálně na Zemi člověk neexistoval, by bylo velmi nešťastné. Podobných záhadných předmětů se totiž našlo mnohem více, ale většinou byly označeny jako padělky, které oficiální archeologie raději ani moc nekomentovala.

Tento objev na Kamčatce však všechny odborníky z oblasti archeologie velmi překvapil, a ti si jej nedokáží nijak vysvětlit. Mnozí si myslí, že na záhadně ozubená kolečka z Kamčatky se pomalu ale jistě zapomene, a tak si za pár let na ně už nikdo ani nevzpomene. Konec konců věděli jste o něm?

Zdroj: weeklyworldnews.com,

Sdílet:
Loading...