Nová děsivá verze pádu letu MH370 Malaysia Airlines

Před dvěma roky zmizelý Boeing 777-200 (letu MH370) letecké společnosti Malaysia Airlines dopadl do Indického oceánu při vysoké rychlosti, což může naznačovat nekontrolovaný pád.

Uvedla to publikace The Australian s odkazem na analýzu australského ministerstva obrany.
Podle automatického signálu, který podal informaci v posledních minutách letu, letoun padal „velmi rychle – rychlostí až 20.000 stop za minutu (6,096 metrů za minutu)”.

Odborníci dospěli k závěru, že k havárii došlo poté, co letadlo vyčerpalo palivo a začaly hořet dva motory „zprvu levý a pravý za 15 minut”.

Zástupce bezpečnostního oddělení na australské dopravy Greg Hood řekl, že analýza ukazuje na pád letadla bez pilota. Podle Hooda je normální rychlost letadla během přistání dva tisíce stop (609 metrů) za minutu. Současně Boeing proletěl 10,668 metrů při rychlosti od 3658 metrů do 6096 metrů za minutu.

Dřívěji média citovala Úřad zástupce na Australské dopravní bezpečnosti Petera Foleye, který řekl, že posádka MH370 mohla držet letadlo pod kontrolou až do pádu. Kromě toho úřady potvrdily, že z prohlídky provizorního domovního letového simulátoru pilota Zahari Ahmada Shaha vyplývá, že pilot studoval trasu v jižním Indickém oceánu, kde letadlo zmizelo.

Boeing letu MH370 z Kuala Lumpur Peking zmizel z radaru v noci z 8. března 2014. Na palubě bylo 227 cestujících a 12 členů posádky.