Neuvěřitelné UFO natočené chilským námořnictvem

Výjimečné video neidentifikovaného létajícího objektu bylo začátkem ledna odhaleno chilskými úřady.

Stáří tohoto devítiminutového snímku, je datováno na necelé čtyři roky. Byl natočen 11.listopadu 2014 vrtulníkem Airbus Cougar AS-532. Na palubě letadla byl v té době kapitán s letitými zkušenostmi a technik, který právě testoval infračervené kamery
WESCAM MX-15 HD.

Právě tato kamera natočila tajemný objekt, který se objevil v 13:52 odpoledne. Během natáčení snímků v oblasti kokem Santiaga, viděl technik pouhým okem předmět umístěný podle jeho odhadů ve vzdálenosti 55 až 65 km od vrtulníku.
Pilot se spojil s dvěma radarovými stanicemi, které ale neznámý objekt nezaznamenaly. Ředitelé letového řádu také  potvrdili, že v oblasti nebyly hlášeny žádné civilní ani vojenská letadla.Pilot se pokoušel o komunikaci s objektem za použití mezinárodní tísňové frekvence. Avšak bez odpovědi.
Neidentifikovatelný snímek je dlouhý 9 minut a 20 sekund v infračerveném i normálním režimu. Během infračerveného režimu jsou barvy závislé na teplotě tělesa – nejtmavší oblasti jsou nejteplejší.

 

Vysoce kvalifikovaní a vyškolení profesionálové, stále nedokáží vysvětlit to, co viděli”

Nahrávka byla předložena odborné znalosti vědců, včetně francouzského specialisty na analýzu obrazu, François Chvalte pod vedením generála Bermúdez a nukleárnímu chemikovi (podkategorie chemie zabývající se radioaktivitou a jaderné procesy) Mario Avila. Ten uvedl rozhovor se známým novinářem Leslie Kingem, včetně New York Times, považovaného za jednoho z mála vážných vyšetřovatelů UFO, kteří publikovali první článek o případu. Mario Avila říká, že je “velmi ohromen” těmito obrazy a kvalitou svědků.

Protože tvar objektu neodpovídal žádnému známému tvaru jakéhokoliv letounu. Pilot vrtulníku jej popisoval takto “podlouhlá konstrukce se dvěma světelnými body spojenými osou”. Ještě překvapivější je, že dvakrát objekt vyzařuje proud plynu nebo kapaliny, při velmi vysoké teplotě.

Vrtulník byl odvolán ke své základně, ještě dřív než objekt zmizel. Podle vysoce postavených úředníků a vědců, kteří studovali obrazy a příběhy svědků, máme čest s jedním z nejvíce mimořádných, dobře zdokumentovaných a nesporných případů ufologie. Je skutečně výjimečné, že je splněno tolik podmínek, jak potvrdit tuto skutečnost: spolehlivější svědci v nejvyšší míře, videozáznam se sofistikovaným zařízením, důkladné vědecké šetření …
A přesto nic nemůže určit povahu objektu, který se objevil v listopadu 2014 u Chile.