Modrý pokoj: střežené místo obsahující mimozemské lodě a objekty

Rate this post

Oblast 51 bude už navždy tématem vášnivých diskuzí, konspiračních teorií a nekončících otázek. Opravdu se tam nachází UFO a mimozemské objekty? Existence tajného hangáru známého jako Modrý pokoj by mohla tyhle záhady rozlousknout.

Jedním z posledních uniklých dokumentů o Oblasti 51 je nějaký druh manuálu, který zmiňuje tajný hangár s názvem Hangár 18. Je dost možné, že zapálení zájemci tohoto tématu už tento název slyšeli. Hangár 18 je totiž několikrát zmíněn v oficiálních spisech incidentu Roswell.

Podle prohlášení úředníků přítomných u této historické události, vládní úředníci odvezli pozůstatky létajících talířů a mimozemských těl a uchovala je v hangárů 18, známém také jako Modrý pokoj.

Modrý pokoj nebo hangár

Utajovaný dokument, který byl prozrazen, je druhem příručky, která obsahuje seznam všech budov nacházejících se v Oblasti 51, kde také objevuje název „Hangár 18“.  Zpráva o incidentu v Roswellu se zmiňuje o místě, kde byly nalezeny pozůstatky lodi a mimozemských těl. Vládní úředníci shromáždili vše, co z pádu zbylo a následně to odvezli na leteckou základnu Wright-Patterson v Ohiu, kde byly tyto věci skryty v hangáru 18.

Vyšetřovatelé v té době neměli prakticky žádný způsob, kterým by si příběh potvrdili. Když se však senátor Barry Goldwater, který byl v té době předsedou zpravodajského výboru Senátu zeptal, kdy bude moci nahlédnout do hangáru, dostal poněkud zvláštní odpověď. „Už se na to nikdy neptej.“

K této historce se přidávají různá prohlášení vysoce postavených vojenských důstojníků, z nichž někteří byli zabiti za zvláštních okolností. Navíc tito lidé pracovali v Oblasti 51 a zmínili se o tom, že v jejích prostorách byl „život“ a Modrý pokoj byl zabezpečen úrovní extrémního dohledu. Proč by měl být jeden hangár chráněn více, než zbytek základny, která drží státní tajemství?

Aktuální mapy Oblasti 51

Díky pokroku v technologii a zrodu různých vyhledávacích a sledovacích nástrojů, můžeme snadno získat satelitní pohled na prakticky jakékoliv místo na světě. Včetně vojenských zařízení. Gien Campbell, jeden z hlavních vyšetřovatelů Oblasti 51, který strávil část svého života snahou zjistit, co se děje uvnitř, má údajně i informace o Modrém pokoji.

Jeho výzkumné centrum je extrémně blízko základny, což způsobilo, že se pozornost vědců z celého světa zaměřila na něj. Podle Campbella velmi málo lidí věnuje pozornost letecké lince Janet. Ta je jasným signálem aktivit Oblasti 51.

Díky ní dokázal ověřit, že v posledních letech došlo na základně k nárůstu aktivit. Počet úředníků, kteří navštěvují základnu, se zvýšil přibližně o 30%. Campbell tak byl schopen označit možné lokace Modrého pokoje, tedy hangáru 18.

Sdílet: