Mayské artefakty, jako důkazy starověké komunikace s mimozemskými bytostmi

Rate this post

Před tisíci lety se starověcí Mayové stali jednou z nejvlivnějších starověkých civilizací v Mezoamerice. Mayové se stali jednou z dominantních rodů v oblasti a vytvořili masivní města, obchodní cesty, úchvatné chrámy a pyramidy. Byli jednou z nejrozvinutějších starověkých kultur v Americe.

Mayská civilizace vyvinula sofistikované umělecké formy s využitím jak méně odolných, tak odolných materiálů, včetně dřeva, nefritu, obsidiánu, keramiky, vyřezávaných kamenných památek, štuků a jemně malovaných nástěnných maleb.

Mayové vytvořili velké množství architektonických struktur a zanechali rozsáhlé architektonické dědictví, které řadí mayskou civilizaci do popředí všech industriálních civilizací světa. Mayská architektura také obsahovala glyfické texty a různé umělecké formy. Mayská architektura zdiva je dokladem existence řemeslné specializace v mayské společnosti, stejně jako centralizovaná organizace a politické prostředky k mobilizaci velké pracovní síly.

A vzhledem k jejich extrémní úrovni pokroků mnozí badatelé a starodávní teoretici přemýšleli, zda je možné, že starověcí Mayové získali své pokročilé znalosti z oblasti strojírenství, astronomie a matematiky například z jiných mimozemských zdrojů?

V průběhu let byly ve Střední Americe vykopány četné artefakty, které údajně patřily staré civilizaci Mayů. Před více než šesti lety byla objevena sbírka obrazů, na základě tvrzení řady vědců, kteří údajně objevili dávno ztracené starověké mayské artefakty, znázorňující něco, co vypadá jako kosmické lodě, cizí postavy a hvězdné mapy. Vzhledem k povaze těchto artefaktů, byly rychle označeny jako podvod a povyk stojící za jejich objevením zmizel v historii, stejně jako jeden z mnoha podvodných předmětů, nalezených po celém světě.

V průběhu let byly objeveny různé artefakty. První soubor artefaktů (viz níže) byl údajně objeven v Calakmulu v Mexiku.Tato lokalita se nachází v centr jižní části poloostrova Yucatán, v jižním Mexiku a zahrnuje pozůstatky významného mayského města Calakmul, zasazeného hluboko do tropického lesa Tierras Bajas.

Výše uvedené artefakty, údajně vyrobené Mayskou civilizací, byly těžce kritizovány odborníky, kteří tvrdí, že jsou komplikovaným podvodem. První článek, který jsem četli, když jsme začali hledat v článcích více o těchto dílech, byla ten z magazínu Guardian. Jenže hned několik věcí zde bylo špatně. Největší chybou článku je, že se zmiňuje o Álvarovi Colomovi, jako o prezidentovi Mexika, což je chyba, ve skutečnosti je to guatemalský politik, který byl prezidentem Guatemaly od roku 2008 do roku 2012. V tuto chvíli byla naše naděje, že jsou díla pravé, ta tam. Přesto, že článek uváděl, že bylo vedeno mnoho diskuzí, nikde nebyla o ničem ani zmínka.

I přesto jsme našli několik těchto artefaktů a musíme uznat, že jsou v skutku impozantní. I přesto, že jsem se z článků dozvěděli, že celý nález je sporný, tyto artefakty nejsou jediné, které se doposud našly. Ve skutečnosti bylo v průběhu let objeveno mnoho dalších podobných objektů.

Sdílet: