Konspirační teoretik tvrdí, že má „100 % důkaz“ o životě mimozemšťanů na Merkuru

Scott C. Waring, zakladatel portálu UFO Sightings Daily zveřejnil fotografie, které podle něj zobrazují „mimozemskou strukturu“. Informuje o tom magazín Mirror.

Od základen na Marsu až po UFO na Zemi. Konspirační teoretici vidí důkazy o mimozemském životě všude. Nyní jeden z nich tvrdí, že má 100 % důkazy o mimozemšťanech, kteří údajně žijí na Merkuru.

Scott Waring zakladatel portálu UFO Sightings Daily, na své stránce zveřejnil obraz Merkuru, kterou přijala agentura NASA. O této fotografii tvrdí, že je důkazem mimozemského života na planetě a označený objekt je „mimozemskou strukturou“. Doslova napsal „Nikdo nemůže ukrýt pravdu na 100 % a toto je důkaz.“

Jak Waring pro magazín Mirror uvedl „Objevil jsem dlouhou černou strukturu, patrnou na jednom z kráterů na planetě Merkur. Struktura je pravděpodobně z nereflexního materiálu černé barvy.“ Pan Waring si také myslí, že stavba byla postavena za účelem skrývání před jinými cizími druhy.

„Oni se neskrývají před námi ale před jinými cizími druhy, které na ně mohou útočit. I pokročilé mimozemské druhy mají problémy mezi sebou. Říkejme tomu třeba kulturní nebo rasová diskriminace.“ Dodává Waring.

Jak ale samotný magazín Mirror uvádí, ne každý je o tomto důkaze přesvědčen. Nigel Watson, autor UFO Investigations Manual, magazínu prozradil následující. „Řekl bych, že jde o vrchol představivosti, když používáte snímky s nízkým rozlišením, jako důkaz existence cizích struktur na blízkých planetách.“

K tomuto názoru se přiklánějí i pracovníci NASA a jiní skeptici, kteří tento nález označují, jako následky pareidolie – psychologický jev, při němž dochází k dotváření vnímaných neurčitých nebo nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie.

Zdroj: Mirror.com