Zajímavosti

Znáte tuto “Šípkovou Růženku” Sicílie? To co dokáže téměř 100 let po své smrti je neuvěřitelné!!!

Sicílie je nádherný italský ostrov, který krom jiného, ukrývá ve svých katakombách neuvěřitelně zachovalé tělíčko dvouleté holčičky. Ta zemřela v roce 1920, což není ještě nic zvláštního. Zajímavější je ale fakt, že když před holčičkou stojíte delší dobu, uvidíte jak otevírá a zavírá oči.

Rosalia Lombardo vedla krátký, podivný život. Dcera městského úředníka z Palerma v Itálii byla jen dva roky stará, když zemřela na pneumonii. Její otec, Mario Lombardo, nesl smrt své dcery velice těžce. Utápěn ve svém žalu se obrátil na legendárního balzamovače Alfreda Salafia, kterému dal za úkol, aby jeho holčičku svými technikami zachoval navěky. Alfredo byl mistrem svého oboru, o tom svědčí i fakt, že se jako jediný balzamovač dostal až na Wikipedii

Bez ohledu na to, že Mario neměl tolik peněz aby dostatečně ohodnotil mistrovu práci, Alfredo zachoval přesnou kombinaci chemikálií, které používal při balzamování. Tajnou recepturu chemikálii si sebou mistr vzal do hrobu. Díky jeho skvělé práci vypadá Rosalie dodnes jako živá. Navíc vypadá jako by se každou chvíli chystala otevřít oči. Její měkké blond vlasy jsou stále hezky kudrnaté a zdobí je krásná žlutá stuha. Holčička vypadá jakoby usnula v nedělním, svátečním oblečení. Rosalia je proslulá po celé Sicílii a je také známá jako “Šípková Růženka”.

Pokud jde o ten přesný chemický koktejl, který holčičku udržel tak dokonale zachovanou, jde o záhadu. V roce 2009 objevil antropolog Dario Piombino-Mascali objev v prašném koutě bývalé kanceláře Alfreda Salafie – ručně napsaný deník obsahující kombinaci, kterou použil pro svou mistrovskou práci: směs formaldehydu, soli zinku, alkoholu, kyseliny salicylové a glycerinu.

Dvouletá dívka, která je perfektně zachována po celou dobu, je sama o sobě strašidelná. Ale to, co činí tělo Rosalie Lombardové mimořádné, je skutečnost, že otevírá a zavírá oči, když stojíte a díváte se na ni. Je to vlastně optická iluze způsobená tím, jak sluneční světlo během dne, prochází skrze její speciálně postavenou skleněnou hrobku v průběhu dne. Celý úkaz není o tom, že by se její oči otevírali. Zdá se, že se zavírají. Dívčiny oči byly vždy otevřené, ale stíny které procházejí sklem, budí dojem, že modrá očka dívenky se zavírají. Chápeme, že to zní neuvěřitelně, ale můžete se přesvědčit sami návštěvou sicilských katakomb pod kapucínským klášterem.

Sdílet: