Zítra se v Polsku otevře největší sněhový labyrint na světě

Jen pár kilometrů od slovenských hranic, konkrétně v polském městě Zakopane, vyrostl gigantický labyrint ze sněhu. Obrovská stavba je považována za největší sněžné bludiště na světě. Místní obyvatelé i turisté již několik dní čekají na jeho otevření, které bylo oddalováno kvůli současným teplotám.

Labyrint je součástí sněžného městečka Snowlandia, jejíž provozovatelé se na svém oficiálním facebooku všem omlouvají a s oficiální platností potvrdili její otevření zítra, tedy 30. prosince. Stejné městečko se zámkem, labyrintem, mini zoo a spoustou dalších atrakcí pro celou rodinu, bylo vybudováno i minulý rok.

Na výstavbu samotného bludiště bylo použito více než 60 000 kostek ledu. Ruku k dílu přiložilo přes 40 zaměstnanců. Labyrint má rozlohu 2500 metrů a je tak největším svého druhu na světě.

Jestli tedy ještě nemáte plány na neděli, či další dny, naplánujte si cestu do polského města Zakopane. Dopřejete si tak opravdu jedinečný zážitek. Následující video můžete považovat za malou ochutnávku.

Zdroj: snowlandia.pl