Voda v jezeře se zbarvila na růžovo. Netradiční úkaz láká mnoho turistů

Pokud vás láká vše netradiční, měli byste se vydat do Austrálie. Ne kvůli jedinečným zvířatům či rostlinám, ale růžovému jezeru. Tento přírodní úkaz přilákal již desítky turistů, kteří se na sociálních sítích chlubí zajímavými fotografiemi.

Oteplení máme rádi snad všichni. Příroda se probouzí, všude kvetou květiny a ve vzduchu je příjemná vůně. Už nemusíte chodit navlečení a můžete se pokochat pestrobarevnými okvětními lístky. Pokud jde o barvy, v Austrálii si příroda připravila o něco unikátnější divadlo.

V Melbourne najdete Salt Wate Lake , které se momentálně dost odlišuje od své normální podoby. Voda v jezeře totiž zrůžověla. Nejde o žádný výmysl či dokonce photoshop, vše má vědecké vysvětlení.

Během teplejších měsíců voda na tomto místě obvykle změní barvu. Způsobila to kombinace množství soli, která je přítomna ve vodě, málo srážek a větší množství slunečního světla. Tyto tři faktory způsobily, že řasy začaly produkovat červený pigment, který způsobil, že se voda v jezeře obarvila. Vysvětlil portál This Is Insider.

Zdá se, že příroda skutečně myslí i na ty, kteří se rádi pochlubí jedinečnou fotografií na Instagramu. Není se čemu divit, že příspěvků s růžovým jezerem není málo. Příkladem jsou fotky níže, u kterých se můžete přesvědčit tom, že příroda občas dokáže zázraky.

View this post on Instagram

#pinklake #saltwaterlake #westgatepark

A post shared by Kayla Heffernan (@kaylajheffernan) on

https://www.instagram.com/p/BvEWKIxg6U_/
https://www.instagram.com/p/BvMdOXNF6IS/
View this post on Instagram

#SaltWaterLake

A post shared by Erick Salgado エリック サルガド (@erick.salgado.photography) on

Zdroj: ThisIsInsider.com