Zajímavosti

Věděli jste, že se v Bruselu můžete ponořit na romantickou večeří?

Znáte originálnější místo, kde si vychutnat romantickou večeři, nežli pod vodou? My dokonce víme, kde se za takovým zážitkem vydat. V Bruselu existuje potápěčské centrum Nemo 33, které provozuje i podvodní restauraci. Sice se nemůže vyrovnat té v Norsku, i tak jde ale o unikátní zážitek.

Nemo 33 potápěčské bazény jsou hluboké až 35 metrů. Do roku 2014 byl bazén nejhlubším v Evropě, překonal ho však Deep Joy Y40 v italském Montegrotto Terme. Zpět ale do Bruselu. Pokud budete chtít vyzkoušet nevšední zážitek, kdy vás ponoří v obrovské bublině do útrob bazénu, musíte si jej rezervovat předem alespoň dva týdny.

Na místo se dostavte s velkým předstihem, před ponorem totiž musíte vyplnit řadu formulářů. Pokud máte potápěčský certifikát rozhodně jej vezměte s sebou. Do bubliny, ve které se večeře podává, musíte jít vhodně oblečeni. Máte dvě možnosti, buďto v plavkách nebo potápěčských věcech. Pokud takové věci nemáte nezoufejte. V areálu je k dispozici obchod, ve kterém si lze vše potřebné zakoupit.

Jakmile budou veškeré formality vyřízeny, budete zavedeni do šaten, kde je odemčení skříňky zpoplatněno 50 centy. Následuje ponor k bublině. Pokud jste pokročilí potápěči, můžete se do podvodní restaurace dostat sami. Pokud jste začátečníci dostanete instruktora, který vás doprovodí až ke stolu.

Večeře sestává z jednotvárného menu. Profesionální potápěči vám budou servírovat humra, kaviár a šampaňské. Cena za tento zážitek se liší podle vašich zkušeností s potápěním. Pro profesionální potápěče je to 99 euro a pro začátečníky je to 148 euro. V ceně máte hodinový zážitek zahrnující samotné potápění, zakončené luxusní večeří.

Pokud tedy budete mít cestu do Bruselu, určitě si večeři v podvodní restauraci vyzkoušejte. Jen nezapomínejte na to, že 24 po ponoru se nedoporučuje létat, proto si návštěvu centra Nemo 33 nenechávejte na poslední den.

Zdroj: Lonelyplanet.com

Sdílet: