Ubytování

Ve Švýcarsku znovu otevřeli ikonickou restauraci přilepenou vysoko na skalní stěně.

Rate this post

Jste milovníkem outdoorové turistiky? Pak vás následující zpráva rozhodně potěší. Švýcarská horská chata spolu s restaurací Äscher znovu otevírá. Co je na ní tak výjimečného? Poloha horské chaty je označována za nejnebezpečnější, přiléhá totiž k úpatí příkré skalní stěny nad vesnicí Wasserauen v kantonu Appenzel Innerrhoden.

Restaurace spolu s penzionem byla postavena v roce 1884 a letos své dveře otevírá díky novým majitelů, kteří Äscher převzali od těch původních koncem minulé sezóny. Jak sami noví majitelé tvrdí, samotná restaurace se stala natolik populární, že infrastruktura vedoucí k chatě se nedokázala s tak velkým počtem návštěvníků vyrovnat. To však platilo ještě před tím, než nadace vlastnící chatu nezačala s opravami.

Není se čemu divit, že se Äscher stal tak populární zastávkou pro místní obyvatele i turisty. Výhled a umístění chaty je opravdu unikátní a fotografii z tohoto místa si chce odvézt každý. Těžko věřit, že původně sloužila chata jako útočiště farmářů, kteří stavbu na těchto místech postavili z jediného důvodu. Chtěli se mít kde schovat a dát si takzvaně dvacet během toho, co se kozy pásly na pastvině.

Jak se k chatě s restaurací dostat?

https://www.instagram.com/p/BoWov-3hFkm/

K restauraci se dostanete hned několika možnými cestami. Jednou možností je vydat s k Äscher lanovkou a krátkou procházkou směrem od Wasserauenu. Pro milovníky turistiky však doporučujeme vyzkoušet strmou cestu k Seealpsee, která vede až k chatě. Majitelé však upozorňují, aby si turisté před výšlapem ověřili průchodnost jednotlivých tras. Mnoho jich bylo do nedávna dočasně uzavřeno.

Zdroj: LonelyPlanet.com

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie