V Japonsku bude otevřen hotel, vyrobený zcela z ledu

V Japonsku jsou zajímavosti snad na každém rohu. Když chcete v tomto státě podnikat a být úspěšní, musíte přijít s něčím novým, famózním a hlavně originálním. Proto tento nápad je opravdu třešinkou na dortu. Ve městě Shimukappu byl otevřen nový „Ledový hotel“ a jak už z názvu vyplívá, jde o stavbu vyrobenou čistě z ledu včetně interiéru a jeho nábytku.

Hoshino Resort TOMAMU – Ice Village na ostrově Hokkaido je vyrobený zcela z ledu od stropu, přes nábytek, až po podlahu. Kromě chlupatých spacích pytlů je vše v rezortu z ledu: pokoje, lázně, salónky i bar. Hotel jako z pohádky je otevřen jen omezenou dobu pochopitelně. Vypovídá o tom i vytíženost resortu.

Samotný hotel je součástí „Ice Village“ v češtině Ledová vesnice. Návštěvníci se zde mohou ubytovat, nebo si vychutnat jednotlivé služby jako dobré jídlo, pití, venkovní bruslení, nebo můžete relaxovat ve venkovní horké lázni plné vody rotenburo.

Ve vesnici najdete téměř 20 restaurací i s venkovním posezením, ale také rychlé občerstvení, kde se můžete zastavit jen na rychlou svačinku. K dispozici jsou klasické restaurace ale i salónky nabízející pouze polévky, zdravé delikatesy a samozřejmě čerstvé suši.

Zvláště dámy jistě ocení „Ice Books and Chairs Café“, což je ledová kavárna i knihovna zároveň. Vybavená je ledovými židlemi a ledovým krbem. Kavárna je místem relaxace a odpočinku. Mimo nápojů zde dostanete i sýrové fondue s ledovou zeleninou. A myslelo se opravdu na vše. Nádobí, ve kterém dostanete nápoje i jídlo naservírováno, jsou samozřejmě taky z ledu.

Podle oficiálních stránek resortu dosahují teploty ve vesnici – 30 0 C. Návštěvníci se ale nemusí bát, při rezervaci pokoje obdrží spací pytle, které jsou navrženy tak aby vyhovovaly „extrémně chladnému počasí“, určitě tedy nebudete „klepat kosu“ jak se říká. Ve vesničce se myslelo i na děti. Připravují se zde vánoční akce, ve vesničce je mini Zoo a také ledové sjezdovky nejen pro děti.

Letos je Ledová vesnice otevřena od 10. prosince do poloviny března. Samotnou vesnici si můžete projít kdykoli. Co se týče pokojů, je třeba si je dostatečně brzy rezervovat, jejich cena se pohybuje kolem 4 500 na osobu a noc.