V Dánsku otevřeli jedinečný chodník v korunách stromů, okamžitě se stal unikátem Evropy

Od této chvíle si můžete Dánsko prohlédnout z úplně jiné perspektivy. Jen hodinu jižně od Kodaně, v chráněném lese Gisselfeld Klosters Skove se nachází nejnovější stezka napříč korunami stromů, která byla slavnostně otevřena minulou sobotu. Chodníček spojený s rozhlednou tyčící se do výšky téměř 50 metrů, zatím v Evropě nemá konkurenci.

K rozhledně se mohou turisté dostat hned pomocí dvou tras. Vysoká trasa prochází skrze nejstarší část lesa, kdežto nízká stezka je umístěna v mladší oblastí. Zároveň jsou obě šetrné k okolními prostředí a místnímu ekosystému.

Samotná rozhledna má tvar kornoutu, což jí dodává lepší stabilitu a větší prostor pro vyhlídkové plochy, které jsou umístěné v horní části rozhledny. Během výstupu se mohou turisté kochat okolní přírodou plnou jezer a potoků.

Koncept pro chodník korunami stromů byl vytvořen architektonickým studiem EFFEKT. Podobné atrakce však nenajdeme jen v Dánsku ale i u nás. Mezi nejznámější a nejvyhledávanější chodníky korunami stromu patří například stezka Lipno, která je doslova celorepublikovým unikátem. Stezka je citlivě začleněna do místní krajiny v okolí Lipenského jezera. Z rozhledny ve výšce 40 metrů lze za příznivých podmínek sledovat i vrcholky rakouských Alp.

Zdroj: travelandleisure.com