Ubytování

V Číně se letos otevře unikátní hotel, je inspirován včelím úlem

Už tento rok se v hlavním městě čínské východní provincie Ťiang-su otevře zcela unikátní a velkolepý hotel, kterému už teď nikdo neřekne jinak než „hotel včelí úl“. Není se čemu divit, hlavní inspirací pro design nového střediska představují včelí plástve, protože právě včelařství je doménou této provincie.

Hotel bude součástí zábavního parku Dragon Valley, který má být otevřen příští rok. Celý komplex se nachází v horské oblasti Laoshan, v areálu si na své přijdou nejen rodiny s dětmi ale také horolezci nebo vyznavači adrenalinových sportů jako je například bungee jumping. Hotel samotný čítá 500 pokojů a jeho majitelé už teď vědí, že o poptávku nebude nouze.

Projekt hotelu a jeho výstavba je v režiji společnosti The Shanghai Baoye Group. Hotel připomínající včelí úl je postaven v opuštěném lomu města Nanking a sestává z dvou věží, přičemž jedna má 12 pater a druhá 20. Propojeny jsou třípodlažním pódiem.

Největší dominantou hotelu jsou ale dvě majestátné hlavy lvů, vytesané do skal, které z obou stran hotel obklopují. Jsou ve výšce 30 metrů a jejich tesání trvalo celých šest měsíců.

Samotné město Nanking se rozprostírá podél dolního toku řeky Jang-c’-ťiang. Svou historií a kulturou patří mezi význačná čínská města. Během několika historických období dokonce sloužilo jako hlavní město Číny. Dnes je to jedno z nejčistších a nejlépe vypadajících měst v Číně.

Sdílet: