Ubytování

V Číně otevřeli první podzemní hotel, který je postaven v zatopeném lomu

5/5 - (1 vote)

Nedaleko čínské Šanghaje byl otevřen resort Intercontinental Shanghai Wonderland, který se nachází uvnitř opuštěného lomu. Osmnácti patrový hotel je postaven na jedné ze stěn kamenolomu v pohoří Sheshan. Poslední dvě patra jsou ponořena do obrovského akvária o průměru necelých 11 metrů.

Jde o opravdu unikátní hotel, který je prvním svého druhu. Výstavba trvala skoro 10 let a její hodnota se vyšplhala v přepočtu na šest a půl miliardy korun. Hotelový komplex je výsledkem britského architekta Martina Jochmana ve spolupráci s místní firmou Studio JADE + QA.

Krom 336 pokojů jsou hostům k dispozici restaurace, bary, sportovní i jiná rekreační zařízení, včetně horolezecké stěny nebo třeba bungee jumpingu. Hosté, ubytováni v 16 nadzemních patrech, se mohou kochat výhledem na uměle vytvořený vodopád na protější stěně lomu. Dobrodruzi se mohou vydat probádat všechna zákoutí lomu, díky odvážné stezce vysoko nad zemí, která má průhlednou podlahu. Střechu hotelu tvoří zeleň, která se přirozeně napojuje na své okolí. Jde o jednu z relaxačních zón.

Komu by snad resort mohl připadat nebezpečný, nemusí mít strach. Architekti mysleli na vše. Struktura stavby je schopná odolat zemětřesení o síle devíti stupňů Richterovy stupnice. Jenže zemětřesení není jedinou katastrofou, která by resort ohrožovala. K dispozici jsou tedy ještě dva hasičské výtahy a šest čerpadel, které zabraňují rozvodnění uvnitř lomu, během obvyklých sezónních dešťů.

Není pochyb o tom, že v resortu Intercontinental Shanghai Wonderland si na své přijde opravdu každý. Do budoucna majitelé hotelu plánují využití jezera, které lom zatopilo, pro vodní sporty. Také zde bude zábavní park pro rodiny s dětmi. Architekti pamatovali i na životní prostředí proto v blízké budoucnosti plánují výrobu vlastní geotermální a sluneční energie pro své každodenní fungování. Zní to prostě fantasticky.

Zdroj: CNN

Sdílet:

Vyhledej ubytování

Booking.com

Nejčtenější z kategorie