Toto místo, díky své zvukové akustiky, okamžitě překvapí a dostane každého

V dnešní době už všichni víme, že naše planeta je plná tajemných a velice zajímavých věcí a míst. Pomocí vědy se snažíme vysvětlit nepochopitelné, ale nad některými věcmi i tak zůstává rozum stát.

Už ve středověku lidé označovali místa, vykazující podivné anomálie, jako střed magických sil a vesmír. Řekové třeba kdysi používali posvátné kameny k tomu, aby takové místo označili. Jedním z nich bylo místo v řeckém městě Delphi, od tohoto místa měl být údajně stvořen zbytek světa. Jiné národy na sebe nenechali dlouho čekat, a tak má už snad každý stát svůj  “střed vesmíru”.

Stát Oklahoma má takový bod ve městě Tulsa. Místo kruhovitého tvaru ma velice zvláštní vlastnost v podobě akustické anomálie, která překvapí a dostane každého, kdo toto místo navštíví. Jde o neuvěřitelný a přesto tajemný efekt, který nebyl doposud vysvětlen. Když stojíte uprostřed kruhu a začnete mluvit, uslyšíte mnohonásobně hlasitou ozvěnu. I když třeba jen šeptáte, vaše ozvěna bude dost hlasitá! No, ale kdo stojí mimo kruh, neslyší vůbec nic. Naopak, když budete stát uprostřed kruhu a vydávat různě hlasité projevy, asi se na Vás okolí bude koukat jako na blázna, vy se ale nebudete stačit divit.

Místo tvoří dlážděný kruh, na křižovatce Archer Street 20 s Boston Avenue. Jedna teorie naznačuje, že podivný jev nastává v důsledku roztahování kovových kloubu, které protínají kruh,rozprostírající se nad viaduktem, což by teoreticky mohlo způsobit akustickou anomálii.