Symfonie moří: Největší výletní loď na světě vyplula

Po třech letech výstavby se největší světová výletní loď vydala z Barcelony do Španělska na svou úplně první, uvítací plavbu do destinací po celém Středomoří.Ale rekordní velikost lodě není jediným důvodem pro slávu.

Symfonie moří je domovem nejvyššího tobogánu na moři, nejrychlejšího internetu v oceánech, s větším počtem uměleckých děl než je ve francouzském museu v Louvru.
“Nejvíce překvapivý a nezapomenutelný zážitek pro mě byl první pohled na loď – vidět, jak velká a obrovská je,” řekl Balwin Yeung, ředitel prodeje a marketingu Royal Caribbean v Hong Kongu.

Loď v číslech

Jako největší světová výletní loď se Symfonie Moří rozprostírá na délce 1,188 metrů a je plná 22 restaurací, 24 bazénů a 2 759 kajut.Kapacita lodi může být přibližně 6 680 hostů – plus 2 200 členů posádky, loď tedy hostí téměř  9 000 osob.

Na tako velké lodi, takovýto počet lidi nepocítíte, je zde 18 palub, je to vlastně taková plovoucí budova. Navíc je zde 24 výtahů a sedm sekcí, které mají své specifika. To vše napomáhá k přirozenému a plynulému pohybu davu. Nemůže se tedy stát, že by jste pocítili přeplněný prostor.

Najdete zde sekce plné solárií nebo dokonce Central Park s více než 20 000 tropickými rostlinami, pro rodiny s dětmi je na lodi aqua park Splashway Bay, nebo zábavný park s kolotoči.

V letošním roce můžeme loď potkat na vodách Středozemního moře, kde se bude plavit celé léto v oblasti Paloma de Mallorca a kolem Itálie. Na podzim středomoří opustí a přesune se na domácí základnu v Miami na Floridě, kde zahájí plavbu napříč Karibikem.

Na své si přijdou ti nejnáročnější klienti i spořiví cestující. Týden v nejlevnější kajutě bez oken stojí necelých 17 tisíc korun za osobu. Sedm nocí v královském apartmá o rozloze 500 metrů čtverečních s balkonem a dechberoucím výhledem přijde jednoho člověka na 360 tisíc korun.