Strávili byste noc ve městě duchů, plném fosilií?

V Nevadě uprostřed ničeho leží park Berlín-Ichtyosaurus. Berlínská označuje část parku, kde stojí opuštěné těžební město. Součástí je i zachovalá a dost strašidelná vesnička, plná ztrouchnivělého dřeva a korodujícího kovu a jako třešnička na dortu? Upuštěný těžební důl, který je dodnes zpřístupněn veřejnosti. Druhá část názvu Ichtyosaurus, poukazuje na zajímavý fakt. V parku byla zaznamenána nejhustší koncentrace fosilií Ichtyosaurů na americkém kontinentu.

Stíny minulosti

V parku Berlín-Ichtyosaurus je spousta historie. Zejména pravěké historie. Ale vše postupně.
Příběh města začíná v roce 1863, kdy skupina průzkumníků našla v této oblasti zlatou a stříbrnou žílu. Roku 1896 už zde byl vybudován důl, ve kterém se nepřetržitě těžilo. Od roku 1908 město dosáhlo maximálního možného počtu obyvatel a to rovných 250. Jen o tři roky později už zde nebyl ani živáček. Kopači vytěžili ze země nesmírné množství zlata v hodnotě téměř 850 000 dolarů. Ale nyní, o více než sto let později, strašidelné domy a administrativní budovy, které se zastavili v čase, jsou jediným znamením, že toto místo bylo kdysi obýváno.

Jak se ukázalo, prošedivělí průzkumníci nebyli jediní, kteří se v těchto dolech ocitli. I když v té době o tom dozajista neměli tušení, že se ve skutečnosti ocitají uprostřed nejrušnější plavecké oblasti ichtyosaurů z období druhohor. Starobylý plaz s delfínovitým tělem, který se řadí mezi prehistorické obry, ovládl nejvíc právě tuto část Země, když byla ještě pod vodou. S vývojem věd a technologie byly jejich kosti postupně objevovány. Dnes jsou uloženy ve vitrínách v Domě Fosilií, uvnitř parku Berlín-Ichtyosaurus.

Najdi cestu ve stoprocentní tmě

Pro moderní návštěvníky parku Berlín-Ichtyosaurus je tu spousta možností, zejména proto, že je park domovem zajímavých kempů a malebných turistických stezek.
Máme pro vás rady, které přijdou vhod – pokud navštívíte park, aniž byste si prošli samotný důl, nemá váš výlet smysl. Naštěstí je důl otevřen po celé léto. Zbylá část parku je mezitím otevřená 24 hodin denně, 365 dní v roce. A poslední rada, pokud budete kempovat na pozemcích parku, určitě si nezapomeňte zabalit pořádnou baterku, abyste si mohli vychutnat město duchů i v noci.